Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Гетманцев затіяв легалізацію податкового рейдерства: нардепка Южаніна розкритикувала законопроєкт про «клуб білого бізнесу»

13.03.2024, «Інфоматор». Представниця «Євросолідарності» вважає, що ініціатива розширить повноваження Податкової служби, що значно ускладнить життя бізнесу

Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев анонсував внесення до парламенту законопроєкту про «клуб білого бізнесу». Він передбачає надання переваг бізнесам, які відповідають критеріям щодо сплати податків. Водночас деякі нардепи ініціативу розкритикували.

Так, представниця «Європейської солідарності» Ніна Южаніна заявила, що законопроєкт дозволить податковій самій визначати, які підприємства є «ризикованими». Зараз це входить у повноваження Кабміну. Про це парламентарка написала у своєму телеграм-каналі.

За словами Гетманцева, майбутній проєкт закону пропонує розширити поняття «податковий ризик» та запровадити комплаєнс — управління податковими ризиками. Також пропонується створити Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. В цей перелік планується щоквартально включати юросіб та ФОП, які відповідають низці вимог та критеріїв. Гетманцев наголосив, що ці компанії матимуть низку переваг:

мораторій на документальні перевірки;

скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування – 5 календарних днів;

індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;

за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;

платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.

У свою чергу Южаніна стверджує, що ініціатива Гетманцева, а також інших нардепів, передбачає розширення повноважень податкової. Зокрема орган самостійно обиратиме платників податків, яких включатиме в Перелік. Критерії для цього також розроблятиме Податкова служба. Водночас під виглядом впровадження «комплаєнс-менеджерів», яких парламентарка називає «податковими нянями», влада планує узаконити право Податкової служби визнавати платника ризиковим.

«(Це призводитиме до) зупинки реєстрації податкових накладних, що у багатьох випадках носить елементи податкового рейдерства»,— зазначила Южаніна.

Наразі текст майбутнього законопроєкт недоступний для широкого загалу. Зараз триває процедура збору підписів парламентарів для внесення ініціативи до Верховної Ради.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 14

Читайте також: