Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Гральний бізнес приховав майже 27 млрд грн від бюджету України у 2023, — нардепка

08.02.2024, «Фокус». Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив, що минулоріч українці кількаразово збільшили обсяг витрат на легальні азартні ігри. За операціями загальний оборот сягнув 207 млрд гривень.

Членкиня комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що минулоріч гральний бізнес приховав майже 27 мільярдів гривень від бюджету України. Про це народна депутатка повідомила у Facebook.

Як зазначає Южанина, згідно з чинними положеннями Податкового кодексу, дохід організаторів азартних ігор оподатковується за ставкою 18 відсотків. Цей дохід отримується від діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор і зменшується на суму, виплачену гравцям. Також нардепка наголосила, що виграш самого гравця оподатковується ПДФО за ставкою 18 відсотків.

«Порахуймо. 207 млрд (дохід) — 149 млрд (виплати гравцю) = 58 млрд х 18% = 10,44 млрд. 10,44 млрд грн — сума податку, яка сплачена до бюджету (за інформацією влади). Тепер виграші гравців: 149 млрд х 18% = 26,8 млрд грн.

26,8 млрд грн — ПДФО з виграшів, які повинні були бути оподатковані під час їх виплати. Де вони? Але про це ані слова», — ідеться в повідомленні.

За її словами, незалежно від того, буде сплачено податок на прибуток чи ПДФО — розмір податків до бюджету від грального бізнесу має складати мінімум 18 відсотків від загального обороту, а сплатили лише 5%.

«ДБР, БЕБ, прокуратура, чому мовчите? Чи влада з місцевих бюджетів спробує щось знову забрати?» — додає членкиня комітету з питань податкової та митної політики.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 19

Читайте також: