Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

«Інфляційні процеси обов'язково почнуться» — Южаніна про підвищення акцизів на пальне

27.03.2024, 5.ua. Народна депутатка наголосила: в ціні кожного товару буде закладено збільшення ціни на пальне.

Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна вважає напівтаємне рішення уряду про підвищення акцизів на пальне неприпустимим, позаяк воно призведе до кумулятивного негативного ефекту для економіки і рівня життя людей. Про це вона заявила на брифінгу. Южаніна також порадила владі пошукати додаткові ресурси в бюджет серед ігорного бізнесу та нелегального ринку сигарет, повідомляє пресслужба партії «ЄС».

«Інфляційні процеси обов'язково почнуться. І ми вже бачимо це сьогодні. Тому що в ціні кожного товару буде закладено збільшення ціни на пальне», – констатувала депутатка.

Южаніна наголосила: «Чи є це єдиний ресурс? Тому щоя впевнена – будуть говорити: „Так це ж гроші в державний бюджет, вони будуть використані на армію“. Але якщо вже говорити про європейські директиви, то якраз європейська директива щодо ставки акцизного податку на тютюнові вироби вже давно вимагає збільшити його на 30%. Навіть для боротьби з контрабандою цигарок. І якщо уряд цього зараз не зробить, він втратить 32 мільярди гривень».

«Друге велике джерело – організатори азартних ігор. 3,5 роки як легалізовані азартні ігри. В минулому році вони пішли на домовленість з владою і заплатили частину в бюджет. Але є розрахунки, я звернулася до Рахункової палати, щоб перевірили несплату в попередні роки, яка становить 23 мільярди гривень. Візьміть їх у бюджет, і це будуть гроші, які не нашкодять економіці, а дадуть додаткові можливості для фінансування Збройних сил», – зауважила Южаніна.

«Я вважаю, що якщо зараз не побояться і бізнес, і суспільство заявити про те, що вони не погоджуються, надати свої розрахунки; експерти спрацюють з урядом – уряд, я впевнена, має скасувати ці ініціативи і навіть не вносити їх у зал парламенту. Тому що збільшення акцизу на паливо матиме кумулятивний негативний ефект в економіці», – наголосила народна депутатка.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 12

Читайте також: