Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Інвестиційний клімат в Україні може бути остаточно зруйнований

19.02.2024, 5 канал. Іноземні інвестори не мають можливості отримувати дивіденди з України, позаяк у період воєнного стану переказ коштів за кордон заборонений. Але не для всіх.

Про це в Telegram написала народна депутатка від фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

Зазначається, що для обраних осіб Кабінет міністрів України має право ухвалити розпорядження про звернення до Національного банку, а Національний банк відповідно – дозволити банкам здійснити переказ коштів за кордон.

"Це стало можливим із 24 грудня 2023 року після набрання чинності Законом України № 3498 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг», – нагадала вона.

Повідомляється, що під час підготовки цього закону до другого читання була врахована поправка народних депутатів О. Василевської-Смаглюк, Д. Гетманцева, Б. Приходька та В.Кінзбурської, якою Кабінет міністрів наділено таким правом.

«Ахметов, Пінчук, Веревський, які мають вплив на уряд, зможуть вивести понад 1,7 млрд дол. на свої іноземні рахунки, розрахувавшись із владою лояльними голосуваннями в залі парламенту. Всі інші – ні», – зауважила Южаніна та додала: «Чи має Україна за таких умов інвестиційне майбутнє – питання дуже риторичне».

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 51

Читайте також: