Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Кабмін ігнорує доручення РНБО про аудит блокування податкових накладних, яке Гетманцев намагається легалізувати законопроєктом «про клуб білого бізнесу» — нардеп

10.04.2024, УНН. Кабінет міністрів ігнорує доручення РНБО провести аудит системи блокування податкових накладних, а народний депутат Данило Гетманцев намагається легалізувати інструмент блокування накладних через зміни до Податкового кодексу.

Рада національної безпеки та оборони України ще в січні розглянула питання блокування податкових накладних і доручила уряду провести аудит, проте його результати досі не відомі. У РНБО на запит УНН відмовились повідомити чи розглядатимуть це питання ще раз. Водночас за словами члена комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної,  у комітеті такий звіт теж не бачили. За її словами, зараз глава податкового комітету Данило Гетманцев намагається навпаки легалізувати інструмент блокування накладних через зміни до Податкового кодексу.

Як повідомили в РНБО, 23 січня Кабінету міністрів України було доручено «невідкладно провести аудит системи моніторингу ризиків і критеріїв для блокування податкових накладних та процедур і критеріїв їх розблокування».

Водночас у РНБО, посилаючись на інформацію з обмеженим доступом, додали, що не можуть розповісти про те, чи розглядатимуть питання блокування податкових накладних ще раз.

Член податкового комітету Ради Ніна Южаніна у коментарі УНН не виключила, що уряд це доручення проігнорував.

«Про це (результати аудиту – ред.) не йшла мова ні серед членів комітету, ні від голови комітету – нічого не звучало щодо того, щоб, наприклад, внести якісь зміни до постанови 1165, яка затвердила порядок блокування податкових накладних. Тому  впевнена, що нічого з цього питання не робиться»,— зазначила Южаніна.

Нардеп припускає, що влада доручила голові податкового комітету Ради Данилу Гетманцеву розробити законопроєкт, який би продемонстрував, що в Україні є платники податків, до яких відношення у контролюючих органів дуже добре і сервісне. Тому був підготовлений законопроєкт про «клуб білого бізнесу». Проте Гетманцев вирішив паралельно цим же документом включити в тіло Податкового кодексу визначення ризикового підприємства.

«Це є великою небезпекою, тому що десятки років ми навпаки уникаємо підходів Клименка, Азарова щодо цих списків платників, які там ранжували раніше по декількох майданчиках. Так от ризиковий бізнес – це те ж саме, що були різні майданчики. І тому оце повернення, якась неспроможність запропонувати нових, відкритих прозорих підходів є найбільшим мінусом роботи цієї влади. Вони не здатні нічого запропонувати іншого… Є закон, є прямі норми закону – будь ласка, платник їх виконує чи ні? І немає чого приймати посадовцю з контролюючого органу інше рішення на основі його думки, припущень. А оце блокування і визначення підприємства ризиковим, призначення йому такого статусу якраз і є припущеннями»,— пояснила Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 465

Читайте також: