Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Купили красивою обгорткою голоси депутатів – Южаніна про «клуб білого бізнесу» Гетманцева

24.04.2024, УНН. Законопроект про «клуб білого бізнесу», запропонований Данилом Гетманцевим, розділить підприємців на привілейовані та непривілейовані групи, надаючи преференції одним та піддаючи інших більш жорсткому регулюванню, що викликає занепокоєння щодо дискримінації та корупційних ризиків.

Законопроєкт голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева про «клуб білого бізнесу»  розділить підприємців на своїх і чужих – одні матимуть преференції, а для інших діятиме закон. Про це повідомила член податкового комітету Ради Ніна Южаніна, пише УНН.

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект, який пропонує створити «клуб білого бізнесу» зі спрощеними відносинами з податковими органами для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.

«Влада продовжує ділити бізнес на „свій – чужий“,— написала Южаніна в своєму Telegram-каналі.

Вона нагадала, що законопроєкт передбачає низку преференцій для обраних. Зокрема, у тих, хто увійде до „клубу“ не будуть проводити планові документальні перевірки.

Крім того, до 5 днів буде скорочено строки проведення камеральної та документальної перевірок (разом до 10 днів) для підтвердження бюджетного відшкодування ПДВ.

Також таким підприємствам за 5 днів надаватимуться індивідуальні податкові консультації, інформація про податкові ризики та шляхи їх усунення.

„А решті платників – ЗАКОН“,— наголосила Южаніна.

До того ж, документом пропонується вперше прописати на рівні законодавства критерії ризиковості платника податків, застосування яких передбачено при блокуванні податкових накладних.

»Не відповідаєш критеріям НеРизиковості (які регулюються в ручному режимі за відомими тільки податковій параметрами) – не зможеш бути членом клубу і мати всі перелічені вище «плюшки». На жаль, більшість народних обранців не зрозуміли, як красивою обгорткою купили їх голоси",— додала Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 197

Читайте також: