Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Люди мають знати, скільки пішло на захист енергетичних об'єктів і куди витратять ще 4,5 млрд грн

27.03.2024, 5.ua. В Агенції з відновлення та розвитку інфраструктури заявили, що під час російської атаки 22 березня «захист спрацював максимально ефективно»

Народна депутатка України, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна звернула увагу на деякі питання щодо захисту енергетичних об'єктів України від російських атак.

Уряд (постанова КМУ № 321 від 22.03.2024) виділив Державному агентству відновлення та розвитку інфраструктури з фонду ліквідації наслідків збройної агресії 4 млрд 510 млн гривень на будівництво, ремонт та інших інженерно-технічних заходів із захисту об'єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору критичної інфраструктури.

Депутатка звернула увагу, що Кабмін затвердив перелік об'єктів критичної інфраструктури та обсяг бюджетних коштів для їх фінансування, але встановив гриф «для службового користування».

22 березня окупанти завдали масованого комбінованого удару «Шахедами» і ракетами різних типів по енергосистемі України. А вже 23 березня голова Агентства Мустафа Наєм повідомив, що «захист спрацював з максимальною ефективністю на усіх підстанціях».

Южаніна наголошує, що усі українці (і, як мінімум, народні депутати) мають отримати відповідь на кілька важливих запитань:

  • про обсяг виділених і витрачених коштів за весь період на захист енергетичних об'єктів (при цьому не лише з державного бюджету, а і коштів, наданих зовнішніми донорами);
  • хто здійснював контроль (які були заплановані заходи) за якістю будівництва і результати цього контролю;
  • на які об'єкти планувалось витратити оці 4,5 млрд гривень;
  • чому встановлений гриф «для службового використання» і чи буде вичерпна відповідь на запит народного депутата, який за своїми повноваженнями здійснює депутатський контроль, на ці питання.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 10

Читайте також: