Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Лудоманія під час війни: щодня українці витрачають близько 400 мільйонів гривень на азартні ігри – Южаніна

15.05.2024, «Прямий». Нещодавно відбулося засідання робочої групи щодо обговорення поправок до законопроєкту щодо організації проведення азартних ігор та лотерей. При цьому з’ясувалося, що левова частка грошей, зароблених організаторам азартних ігор, не надійшла до державного бюджету.

Про це в етері “Прямого” розповіла Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність”, членкиня комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики

За її словами, на засіданні робочої групи здебільшого були представлені представники рекламного бізнесу, які відстоювали право на рекламу азартних ігор.

“Перенесімо на період воєнного стану норми в закон, щоб можна було зупинити ті явища, які спостерігаються останніми півтора року. Наприклад, масової залежності, масової лудоманії, яка розпочалася в Україні. Але навіть дійшло до того, що голова комітету інформаційної політики відстоював права, наприклад, на спонсорство щодо, наприклад, змагань чи інших видів спорту. І я просто була здивована”, – розповідає Южаніна.

Водночас нардеп звернула увагу на те, що левова частина зароблених грошей організаторам азартних ігор йшла не в державний бюджет у вигляді податків, а працювала “якась фінансова афера”. Причому щодня близько 400 мільйонів гривень українці витрачали саме на азартні ігри.

“Уже в процесі на робочій групі з’ясовується, що ж це за схема існувала скільки років і куди йшли кошти, які витрачалися гравцями. Якась фінансова афера була в країні просто, втягнуті велика кількість людей і величезні суми грошей, які щодня спрямовувалися організаторам. І це цифри не ми називаємо, бо ми до них не маємо доступу, це представники влади говорять, що щодня 400 мільйонів гривень – це ставки гравців. Та що це таке? Хто б це повірив? Під час війни. Що це таке?” – обурюється Южаніна.

Тому представниця “Європейської Солідарності” закликала народних обранців підійти дуже виважено до напрацювання законопроєкту про боротьбу з лудоманією.

“Тут важливо, щоб не винесли швидке рішення, що давайте хай зал там визначається, що приймати, а що не приймати. Мені важливо, щоб всі рішення РНБО, а там шість пунктів, які були вказані, все ж таки були виконані при напрацюванні проєкту закону до другої читання. І проєкт був присвячений боротьбі з лудоманією… Тому сподіваюся, що в цьому питанні буде правильна реакція, людська, з розумінням того, яку величезну шкоду приносять ці чинні норми закону. Треба його змінювати”, – переконана Южаніна..

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 25

Читайте також: