Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Міністр Лісовий анонсував зміни в оплаті праці освітян

31.08.2023, «Главком». Станом на зараз молоді педагоги отримають зарплати вдвічі нижчі, ніж середні по Україні.

Міністр освіти Оксен Лісовий анонсував зміну формату оплати праці освітян. Подробиці розповіла народний депутат Ніна Южаніна.

Нардепка повідомила, що у 2023–2024 роках планується сформувати нові підходи до системи заробітних плат педагогів, а на 2024–2025 роки анонсовано перший пілотний проєкт, який включатиме 500 шкіл.

Лісовий наголосив: «Хочемо вийти з єдиної тарифної сітки. Хочемо, щоб базова частина зарплати була близько 80%, ще близько 20% – надбавки. І ще кілька надбавок: регіональні доплати і доплати від директора школи. І найголовніше – прагнемо підвищити зарплату».

Станом на сьогодні в основу заробітної плати вчителів закладено єдину тарифну сітку, при цьому підвищення окладів, заплановане на поточний рік, було скасовано.

Молодий учитель в Україні в середньому може розраховувати на оклад у 5,7 тис. грн, надбавки за престижність праці та вислугу років – ще 1,9 тис. грн.

Загалом молоді освітяни отримують щомісячну зарплату в 7600 гривень, що вдвічі нижче за середню заробітну плату по Україні.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 93

Читайте також: