Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Ми втрачаємо те, що могли б мати для держбюджету: Южаніна про неспроможність уряду вилучити російські активи

02.11.2023, «Прямий». В Україні обліковується 136 об’єктів підсанкційного майна РФ, однак лише один з них перебуває на фінальній стадії й готується до продажу. Причому за півтора року повномасштабної війни в уряді так і не спромоглися ухвалити рішення про спрощений механізм стягування російських активів.

Про таке розповіла в етері телеканалу “Прямий” народна депутатка України, членкиня комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Коментуючи нещодавню заяву в.о. очільника Фонду держмайна Олександра Федоришина про те, що механізм стягування російських активів недосконалий і потребує поліпшення, Южаніна наголосила на тому, що такі рішення треба було ухвалювати набагато раніше, а не на другому році повномасштабної війни.

“Коли зараз звучить заява вже майже по закінченню двох років війни та прийняття таких рішень про те, що закон про санкції є недосконалим, так тоді хотілось би почути – так що ж все-таки з активами, в кого вони перебувають: вони працюють на попередніх власників чи вони працюють на нашу державу, чи сплачують лише податки? Тобто що відбувається? Чи вони вже зовсім не працюють, як це ряд підприємств, на яких були накладені санкції через власність Російської Федерації”, – зазначила нардеп.

На її думку, ця заява свідчить про те, що треба вносити зміни для того, щоб Кабмін дуже швидко ухвалював рішення про управителя таким об’єктом. “Тобто поки там всі процеси проходять юридичну очистку, зокрема в судах, потрібно щоб об’єктом хтось управляв і цей об’єкт давав користь державі, а не попереднім власникам”.

За словами Южаніної, якщо відкрити реєстр Фонду держмайна, то там обліковується 136 об’єктів санкційного майна, однак “лише один з них десь там доходить до четвертого етапу, коли він буде підготовлений до аукціону і запропонований до продажу”.

Водночас нардепка зауважила, за цей період часу деякі з них уже повністю або розпорошили свою цінність, або вилучили свої активи у різний спосіб. “Не зовсім законний, але це робили. Бо ви ж розумієте що кожен попередній власник знаходив тут своїх агентів, які йому допомагали це робити”, – зауважила нардеп.

“Коли ми вимагаємо від наших партнерів допомоги й розпорядження російськими активами, які знаходяться у них, на користь України, то давайте спочатку наведемо лад і дамо відповідь собі: а що ми зробили, чи ми так робимо все для того, щоб ці активи нам користь приносили, чи кинули це питання, і воно просто от іноді тільки піднімається, а взагалі не зроблено до кінця, не виписані всі процедури”, – резюмувала Южаніна, додавши, що Україна втрачає те, що “могла б мати у державному бюджеті”.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 28

Читайте також: