Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

На армію грошей немає, а мільярди відмиваються через гральний бізнес – Южаніна

02.03.2023, «Прямий». Про мегасхему ухилення від оподаткування і валютного контролю, виведення коштів за межі України через гральний бізнес пише на своєму телеграм-каналі народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

«Цього тижня на засіданні ТСК з’ясували, що майже за ДВА з половиною роки, відколи в Україні наново легалізовано гральний бізнес, за участі цієї влади створено цілу систему програмно-апаратного механізму для відмивання коштів у розмірі 180 мільярдів гривень на рік. Вчора про це писали деякі ЗМІ, в тому числі в ТГ. Як виглядала схема – повторюватися не буду. З важливого – в ній були задіяні мережі АЗС, супермаркетів і їх працівників, фінансові установи, аграрії й гральний бізнес», – пише депутатка.

«І все це – за змовою з банками (участь брали 9 банків, в тому числі державні) та платіжними системами. Понад 35 мільярдів гривень залишалося як прибуток власникам казино, користуючись з яких купувалося «в чорну» зерно у фермерів, яке без оплати через зерновий коридор вивозилося за кордон (кошти від його реалізації «осідали» на іноземних рахунках). Майже 15 мільярдів гривень на рік спрямовувалися на хабарі чиновникам усіх рівнів. А державний бюджет щороку недоотримував понад 50 мільярдів гривень. А скільки ще інформації залишається недослідженою, тієї, про яку ми можемо й не дізнатися, зокрема через бездіяльність Держфінмоніторингу та НБУ», – зауважує Южаніна.

«Конвертаційні центри переїхали до владних кабінетів. А от при внесенні змін до бюджету на минулому тижні так і не знайшли 50 мільярдів гривень для закупівлі дронів та боєприпасів для армії», – констатує Ніна Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 116

Читайте також: