Виступи у ЗМІ

Найбільша загроза, що бюджет може піти без підтримки МВФ, - Южаніна

Найбільша загроза, що бюджет може піти без підтримки МВФ, - Южаніна

Ratings
(0)

24.11.2020. "Еспресо". Нардеп фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна заявила, що найбільша загроза для України, що бюджет на 2021 рік може піти без підтримки МВФ. Про це вона заявила в етері програми "Великий ефір Василя Зими" на Еспресо.TV.

"Із самого початку, коли розглядався бюджет у профільному комітеті і були рекомендації профільного комітету на велику кількість сторінок щодо врахувати уряду, чи рішення уряду, чи дати доручення уряду я здивувалася. Ці пропозиції, за якими стали пропозиції певних народних депутатів, і які мав врахувати уряд. Як він може врахувати, в мене питання? Якщо абсолютно дохідну частину збільшити немає можливості. Вона і так занадто оптимістична. Про це говорить рахункова палата", - зауважила Южаніна.

За її словами, в більшості статей доходів "заплановані нереальні доходи".

"А отже, дефіцит бюджету не 270 млрд, а більше. Як уряд може видати нам документ до другого читання, якщо, по суті, він мав переглянути велику кількість дохідних статей бюджету, що є найбільшою бідою у цьому бюджеті. Ті макропоказники, на яких будується бюджет, абсолютно не можливі до виконання. І це можна перевірити. І це якраз експерти МВФ і бачать", - наголосила нардеп.

Южаніна заявила, що сумнівається, чи вдасться подати більш-менш реалістичний бюджет на розгляд депутатів ВР.

"Можливо, якийсь документ буде, але це означає, що він буде йти самостійно без підтримки МВФ. Це є найбільша загроза для України. Треба бюджет значно переробляти. Мені здається, що зараз немає не такого настрою, ні наміру ні в президента, від якого йдуть всі вказівки. І те, що він не організовує свою фракцію, не організовує своїх людей для того, щоб вони навіть не допускали риторику, яка руйнує співпрацю з МВФ. Він цього не робить", - додала вона.

Читайте також: