Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Нардеп Ніна Южаніна застерігає Роксолану Підласу від спокуси спекулювати на темі пенсій: що відбувається

06.02.2024, «Інформатор». Днями голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа заявила, що ймовірна заборона на фінансування пенсій коштом фінансової допомоги США не зупинить їхню виплату.

Про це вона сказала в коментарі LIGA.net. Проте, її колежанка, член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політик Ніна Южаніна вважає такі заяви щодо пенсій спекуляцією.

Роксолана Підласа сказала, що пенсії – це захищена стаття видатків, тому гроші на них знайдуть у будь-якому разі.

«Пенсії платяться коштом ЄСВ. Державний бюджет покриває дефіцит Пенсійного фонду і платить пенсії окремим категоріям пенсіонерів, які раніше працювали на державу. Видатки для Пенсійного фонду – це захищена стаття видатків державного бюджету, вони проплачуються практично одразу після військових видатків, тому проблем з пенсійним забезпеченням не буде, навіть якщо пряма бюджетна допомога від США буде меншою, ніж очікувалось», – сказала депутатка.

Як стало відомо раніше, Сенат США прописав у законопроєкті про додаткові асигнування Україні (ще не затвердженому) заборону на відшкодування пенсій коштом прямої бюджетної підтримки США.

«Тепер маємо прослухати чергову лекцію з фінансової грамотності від пані Підласої. Застерігала і застерігаю: чого не можна владі робити в жодному разі – так це спекулювати на питаннях виплати пенсій. І нікого не заспокоювати»,— написала Ніна Южаніна на своїй сторінці у Телеграм.

Вона додала, щодо обов’язковості виконання державою цієї соціальної функції не повинно бути ані дискусій, ані сумнівів.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 17

Читайте також: