21.05.2018, канал «Прямий». Податкова міліція в Україні повинна бути ліквідована обов'язково, адже це спотворена система роботи з платниками податків. Про це в ефірі «Прямого» в програмі «Ситуація» з Тарасом Березовцем повідомила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.
«На самому початку, коли ми почали презентувати і концепцію, і конкретно обговорювати текст закону, я думала, що більшість експертів не розуміючи певні норми будуть чинити опір. Але ми витратили багато часу і провели колосальну роботу спільно з ними для того, щоб зрозуміти і надати всі відповіді на запитання, які були до авторського колективу. Що найбільше зараз дивує, так це те що ті професіонали, які працюють і в великих і в маленьких асоціаціях, і в українських асоціаціях платників податків зрозуміли концепцію і важливість даного проекту закону. Дійсно є поради, зауваження певні»,— зазначила вона.
Южаніна розповіла, що в профільному комітеті зараз є зауваження від правоохоронних органів, від науковців, які ми всі вже опрацьовані.
"А коли доходиш до розмови із політиками, чуєш побоювання, чуєш від них, а чи не буде цей орган монстром. Ми говорили про те, що ми маємо створити один єдиний орган замість всіх функціонуючих підрозділів, які розслідують фінансові злочини. Ми говорили, що цей орган має забрати всю підслідність, яка зараз існує і в СБУ, і в Нацполіції щодо розслідування економічних злочинів. Тепер, коли ми створили таку систему, яка б забезпечила діяльність єдиного органу, всі говорять: «ой, тепер страшно»,— наголосила вона.
Експерт додала, що податкову міліцію треба ліквідовувати обов'язково, тому що в жодній країні не залишилась система, де податкова міліція була б у складі контролюючого органу. «Це спотворена система роботи з платниками податків, замість сервісу – сервіс із вимаганнями і наїздами. Ця робота має зупинитись і піти в історію»,— переконана Южаніна.
«Чому ми не хочемо створення єдиного органу? Яка боязнь виникає у політиків? Тому що бізнес чітко усвідомив – майже 1,5 роки вони будуть знаходитись поза тиском, який на них здійснювався весь час в цій країні. Всі ті справи, які розслідуться відносно бізнесу будуть дорозслідуватись у визначений термін, який не буде розтягуватись на роки, а не більше 6 місяців. А нові справи можуть виникнути стосовно несплати податків не раніше, ніж за рік-півтора, бо далі система кримінальних проваджень по 212 статті буде така, що тільки після узгодженого акту перевірки. А узгодженим він буде тільки після проходження всіх етапів оскарження»,— розповіла вона.