Виступи у ЗМІ

Обіцяних мільярдів гральний бізнес бюджету не принесе, - нардепка Южаніна пояснила, чому

Ratings
(0)

03.07.2020, АСПІ. Про "несподіванки", закладені в законопроєкт про гральний бізнес, повідомила народна депутатка від "ЄС" Ірина Южаніна. Вона пояснила, чому в нинішній редакції закон не дасть очікуваних прибутків державі.

У разі ухвалення закону про легалізацію грального бізнесу в нинішньому вигляді держава не отримуватиме обіцяних мільярдів податків від грального бізнесу. Про це у п'ятницю, 3 липня, заявила Ніна Южаніна, народна депутатка партії "Європейська Солідарність".

За словами Южаніної, передусім держбюджет понесе значні витрати. Для контролю за організацією азартних ігор буде створено окрему комісію. Вона матиме спеціальний статус, відокремлені регіональні підрозділи, це фактично буде ще одне міністерство, - сказала політкиня.

У більшості країн світу контроль за гральним бізнесом виконують окремі департаменти в структурі міністерств фінансів. Незрозуміло, навіщо витрачати кошти, яких і так замало, на створення ще одного міністерства, - обурилася депутатка.

Далі політкиня пояснила, чому від легальних казино не слід чекати обіцяних податкових надходжень. За словами Южаніної, закон про легалізацію грального бізнесу чомусь не передбачив створення системи онлайн-моніторингу за іграми (подібні системи запроваджені в більшості країн). Завдяки такому моніторингу держава може бачити в режимі реального часу, скільки гравців у залі, як вони ідентифіковані тощо, - пояснила депутатка.

"Коли ви побачите наступний законопроєкт - про оподаткування азартних ігор, то ви зрозумієте, чому ця система моніторингу не планується. До оподаткування доходів організатора азартних ігор застосовується нульова ставка - аж до моменту введення якраз системи онлайн-моніторингу! Поки її немає - нульова ставка. Як думаєте, вона з'явиться коли-небудь?! А ще - без онлайн-моніторингу не буде ні реєстру осіб, недопущених до ігор, не буде контролю за ідентифікацією гравців", - сказала Ніна Южаніна.

"Як депутати будуть дивитися в очі людям, які потерпатимуть від цього закону?.. Люди, які лобіюють цю тему запровадження азартних ігор, роблять це тільки за великі гроші або за корупційні вигоди", - сказала Ніна Южаніна.

Читайте також: