Виступи у ЗМІ

Пенсійна реформа має початися з детінізації і лібералізації податків - Южаніна

Пенсійна реформа має початися з детінізації і лібералізації податків - Южаніна

Ratings
(0)

09.10.2020, "Подробности". Реформа пенсійної системи в Україні має початися з детінізації зарплат і лібералізації ставок податків. Про це під час соціально-політичного ток-шоу "МИР чи ВІЙНА"на телеканалі "Інтер" "МИР чи ВІЙНА" заявила народний депутат, колишня голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Якщо у нас 18 млн працездатного населення, і тільки 13,2 млн є застрахованими особами, то де 5 млн, які не є застрахованими і не платять зовсім навіть мінімальних внесків? За звітом Пенсійного фонду за 2019 рік, десь 3,5 млн громадян України працюють без оформлення трудових відносин. А 1,5 млн - це можливо ті люди, які не працюють в Україні. І Верховній Раді, і уряду потрібно сконцентруватися на тому, щоб 3,5 млн людей почали платити податки. За деякими оцінками, з них 40-45% працюють в аграрній галузі. Для того, щоб вивести цих людей та їхні зарплати з "тіні", потрібно заохочувати їх почати виплачувати внески на своє майбутнє". 

Южаніна нагадала, що в Україні і досі діє найпримітивніша солідарна система, коли ті, хто працюють, утримають тих, хто вже ні. З наступного року Кабмін запускає накопичувальну пенсійну систему. 

"Але багаторівневу пенсійну систему, яка до того ж перетинаються зі страховою медичною - треба буде впроваджувати. Солідарна система - це принцип забезпечення найменших виплат пенсіонерам. Накопичувальна система, яка дозволяє людям назбирати на пенсію певну суму коштів, може спрацювати, якщо людина буде 40 років перераховувати в Пенсійний фонд менше 10% доходів, які вона отримує. Тому треба сказати, що молоді люди мають шанс, а ті які старші - можуть  розраховувати ось на це. Або ми вам даємо додатково добровільно - накопичувальні фонди, які матимуть гарантії від держави. У Казахстані, наприклад, є гарантія від держави, що пенсійні фонди мають збільшувати накопичення як мінімум на індекс інфляції".

Читайте також: