Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Перший урок не засвоїли: Порошенко про другу спробу протягнути закон про БЕБ

09.04.2024, 5.ua. Україна потребує поліпшення бізнес-клімату, натомість влада знову намагається протягнути через парламент скандальний законопроєкт про «перезавантаження» Бюро економічної безпеки. Про це заявив Петро Порошенко.

Він також нагадав, що законопроєкти «Євросолідарності», спрямовані на підтримку бізнесу в часи війни, не ставляться на голосування.

«Перший урок, провал голосування, був недостатній для уряду і Офісу президента, які намагаються зберегти вплив для тиску на бізнес. Сьогодні вони роблять другу спробу, в тому числі й через фінансовий комітет, ігноруючи вимоги наших партнерів щодо зупинки корупції силовиків, ґвалтування бізнесу, руйнації податкових надходжень», – констатує Порошенко.

Народна депутатка Ніна Южаніна зауважила, що під час формування БЕБ має бути застосований той самий принцип, який свого часу застосували при створенні НАБУ – прозорий конкурс за участю міжнародних експертів.

«Підхід, який є в НАБУ, викликає довіру, він має бути закріплений і зараз щодо БЕБ. Сьогодні призначений новий виконувач обов’язків. Тобто люди, які не проходять відкриті конкурси, вчергове призначаються», – зауважує Южаніна.

Порошенко сподівається, що таке свавілля знову не повториться і що в парламенті вдасться все відстояти.

«Хочу нагадати, що наш законопроєкт щодо захисту інвестклімату із забороною силовикам заарештовувати, робити обшуки, арештовувати рахунки, затримувати без рішення суду, робити вилучення документів – досі, незважаючи на принципову позицію бізнесу, вимогу бізнесу, Верховна Рада не ставить на голосування», – зазначив лідер партії.

«Інвестклімат, в тому числі, пов’язаний і з перезавантаженням БЕБ, із проведенням відкритого, правильного, з правильно сформованою конкурсною комісією, якій довіряють наші партнери, перезавантаження. Починаючи з керівника БЕБ», – наголосила Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 13

Читайте також: