Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Під прес податкової потраплять звичайні громадяни: як планують змінити в Україні податкову систему

09.01.2024, «Інформатор». Депутатка Верховної Ради розкритикувала Національну стратегію доходів.

Наприкінці 2023 року уряд ухвалив Національну стратегію доходів (НСД), в яку закладено зміни податкової політики, а також гармонізація законодавства з податку на додану вартість з директивами Європейського Союзу. Тепер щодо НСД почалися серйозні дебати в суспільстві. На цей раз висловилася народна депутатка Ніна Южаніна, яка заявила, що під «прес відновленої податкової» потраплять звичайні громадяни. 

Про це Ніна Южаніна написала в своєму блозі в Telegram. Вона підкреслила, що ключова ставка в Національній стратегії доходів робиться на те, щоб розширити повноваження податкових органів. Йдеться про доступ до інформації про рух коштів на банківських рахунках платників податків. Зокрема, це стосується вдосконалення роботи з погашення податкового боргу. 

Ніна Южаніна підкреслила, що протягом 2025–2027 років в Україні планують розробити зміни до законодавства та підзаконних нормативно-правових актів щодо:

·         надання податковим органам прав та обов’язків щодо пріоритезації погашення податкового боргу платників податків;

·         надання можливості погашення (стягнення) податкового боргу за рішенням керівника органу ДПС без рішення суду;

·         посилення адміністративних повноважень податкових органів щодо погашення податкового боргу, арешту рахунків (майна) без рішення суду;збільшення строку давності для стягнення податкового боргу з трьох до шести років;

·         запровадження обов’язкового електронного листування з платниками щодо податкового боргу та його стягнення;

·         запровадження безтермінової дії платіжної інструкції (до повного погашення податкового боргу); розкриття для органів ДПС банківської таємниці про наявність та рух коштів на рахунках. 

На думку депутатки, такі інструменти є небезпечними і для бізнесу, і для звичайних громадян. У Стратегії, зауважила депутатка, зазначається, що основна кількість боржників (95%, або 3,5 мільйона осіб) — це фізичні особи, з них 70% — це ті, хто ніколи не здійснював підприємницьку діяльність, тобто прості громадяни.

«І якщо бізнес ще має шанси (які теж вартують і ресурсів, і часу) захистити себе від свавілля податківців, то от громадяни точно потраплять під прес „відновленої“ податкової»,— висловила свою думку Ніна Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 79

Читайте також: