Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, становлять загрозу економіці – нардеп Ніна Южаніна

18.01.2024, «Інформатор». Пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу БЕБ було направлено Мінфіну

Аналітики БЕБ виявили непоодинокі випадки, коли підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, з метою отримання пільг створюють видимість дотримання законодавчих вимог або взагалі їх обходять. Про це на своїй сторінці в телеграм написала нардеп, член Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Народна депутатка Ніна Южаніна опублікувала допис з гучним заголовком: «БЕБ б’є на сполох: підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, становлять загрозу економіці». Серед схем, які викриті БЕБом:

·         залучення до виконання робіт фізичних осіб — підприємців та фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (дає змогу дотриматися вимог щодо частки осіб з інвалідністю в штаті підприємства та у фонді оплати праці);

·         створення видимості виробничого процесу на підприємстві без реального виробництва продукції;

·         заявлення до бюджетного відшкодування ПДВ, сформованого за рахунок реалізації за готівку товарів народного споживання, що у податковій звітності відображено як реалізація товарів кінцевим споживачам за нульовою ставкою ПДВ.

«БЕБ встановлено, що в період із січня 2021 року до липня 2023 року підприємства, засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, заявили до відшкодування 2 689 млн грн, із яких 2 289 млн грн, або 85%, є ризиковими сумами»,— йдеться в дописі Южаніної.

Також, додає вона, повідомляється, що пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу БЕБ було направлено Мінфіну.

«Там відповіли: чинна норма про оподаткування ПДВ за нульовою ставкою постачання товарів та послуг, що безпосередньо виготовляються підприємствами та організаціями громадських об’єднань осіб з інвалідністю, не узгоджується з процесом адаптації національного законодавства до стандартів ЄС, а також зменшує дохідну частину державного бюджету України»,— пише народна депутатка.

І зауважує, що водночас у 2019 році ВР прийняла Закон № 344, яким продовжено термін дії зазначеної пільги з 2020 до 1 січня 2025 року. Крім того, Мінфін «перекинув м’яч» на поле Мінсоцполітики, яке забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення, зокрема осіб з інвалідністю.

«Враховуючи зазначене, Міністерство фінансів України надіслало відповідний запит на Мінсоцполітики та матеріали, надіслані БЕБ листом від 13.11.2023 № 11/3.1.2/28257–23. У разі перегляду критеріїв для підприємств та організацій, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, встановлених постановою № 1010, та внесення відповідних змін до постанови № 1010, виникнуть правові підстави для розгляду питання про внесення змін до норм Кодексу»,— повідомляється в дописі Ніни Южаніної.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 200

Читайте також: