Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Підвищення акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) призвело лише до збільшення тіньової частини продажів

07.05.2021, "Цензор". Народна депутатка від "Європейської Солідарності" Ніна Южаніна заявляє, що підвищення акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) призвело лише до збільшення тіньової частини продажів, а не до додаткового збільшення держбюджету. Про це вона повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук", передає Цензор.НЕТ.

За її словами, якщо минулого року за січень-квітень виробники тютюнових виробів придбали 105 млн марок акцизного податку, то цього року лише 89 млн замість очікуваних 210 млн.

"Це вже не подвійні стандарти, а брехня, цинічні вчинки депутатів від правлячої партії "Слуга народу" і ось тому доказ. Щойно автором проєкту закону №1210 (закон №466) акцентовано увагу на тому, що підняття акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи) на 320% з 1 січня 2021 року – це надвдала норма, якою ця людина пишається, адже нібито з січня по квітень додатково до бюджету надійшло більш ніж 1,7 млрд грн.

А тепер - декілька акцентів чи то навіть питань до "слуг народу".

По-перше, чому ж тоді ви протягом січня - квітня 2021 року проводили зустрічі з представниками компаній, які виробляють тютюнові вироби і які пояснювали шкідливість цієї норми та довели вам, що підняття ставок акцизного податку на ТВЕНи на 320% призвело лише до того, що збільшилася тіньова частина продажів тютюнових виробів? Тобто, говорячи про цю норму, люди навіть не задумувалися, що не через боротьбу з контрабандним та контрафактним продажем цієї продукції досягли успіхів. Навпаки. За рік до різкого підвищення ставок ринок ТВЕНів зріс вдвічі і якби все було так райдужно, як нам розповідають, доходи бюджету мали б збільшитися у 8 разів - у 2 рази за рахунок обсягу і в 4,2 раза за рахунок акцизу", - зазначила Южаніна.

Натомість, за її словами, тенденція є протилежною: "Торік за січень - квітень виробники придбали 105 млн марок акцизного податку, а цього року тільки 89 млн замість очікуваних 210 млн".

Южаніна також зазначила, що в профільному комітеті вже розглянуто інший проєкт закону, де ставка акцизу на ТВЕНи зменшується порівняно із законопроєктом №1210.

І ми знаємо, що найближчим часом буде винесений в зал проект закону №4278, де відповідна поправка №55 була підтримана в тому числі автором збільшення акцизу на 320%. Це ще раз підкреслює цинізм непрофесійних людей при нинішній владі, які, вбиваючи бізнес, співають самим собі хвалебні оди. І нехай цей приклад стане для бізнесу уроком, чого варта дискусія зі "слугами народу"", - підсумувала Южаніна.Джерело: https://censor.net/ua/n3264015

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 135

Читайте також: