Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Понад 60% українців проти того, щоб податківці мали доступ до банківської таємниці без рішення суду – дослідження

28.03.2024, УНН. Понад 60% українців виступають проти скасування заборони розкриття податковим органам банківської таємниці про наявність та рух коштів на рахунках боржника (платника податків) без рішення суду. Про це повідомив Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна, передає УНН.

«Близько 63.3% українців не підтримують ідею Міністерства фінансів України надати доступ податковим органам до банківської таємниці без рішення суду. Підтримують у той чи інший спосіб пропозицію Мінфіну лише 30% респондентів»,— йдеться у повідомленні.

Крім того, близько 75.3% українців не підтримують ідею Мінфіну надати право податківцям стягувати податкові борги без рішення суду.

Підтримують у той чи інший спосіб таку пропозицію лише 20,6% респондентів.

На думку члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної, розширення повноважень податківців щодо банківської таємниці може посилити фіскальний тиск на українців.

«На сьогодні податкова має такий низький рівень довіри суспільства, що розширення повноважень стосовно банківської таємниці може призвести до посилення  фіскального тиску на кожного українця та зростанню корупційних ризиків. Ситуація з бізнес-кліматом в державі тому підтвердження»,— зазначила Южаніна в своєму Telegram-каналі.

Дослідження проводилось з 5 лютого по 4 березня 2024 року.  На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2008 респондентів у віці 18 років і старше.  До вибірки не включалися жителі тимчасово окупованих територій та  громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.  Статистична похибка вибірки не перевищує 2.4%.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 14

Читайте також: