Виступи у ЗМІ

Постійні податкові зміни унеможливлюють стабільну роботу бізнесу в Україні, - Южаніна

Постійні податкові зміни унеможливлюють стабільну роботу бізнесу в Україні, - Южаніна

Ratings
(0)

24.06.2021, РБК-Україна. Запропонований урядом законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" (№5600) порушує принципи податкової стабільності та негативно впливає на інвестиційну привабливість України. Проект необхідно доопрацювати, врівноваживши ліберальними змінами. Про це заявила народний депутат, член комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Якщо ви не урівноважите свій фіскальний підхід ліберальними змінами, які можете запропонувати для того, щоб зменшився відсоток тіні в економіці - тоді, можливо, деякі ваші пропозиції могли б бути доречними. Але вбиваючи декілька галузей, ви просто спотворюєте всю ту шатку стабільність, яка спостерігалася протягом цих двох років", - впевнена вона.

За її словами, у нинішньому вигляді законопроєкт ухвалювати не можна, адже немає жодної інституції, інстанції, громадської організації, асоціації, яка б погодилась хоча б з однією його нормою.

"Наприклад, зміни в частині адміністрування неможливі в нашій країні, тому що недореформована податкова служба спотворила навіть ті здорові норми, які могли принести користь і платникам податків, і державі. І якраз не ті схеми, які існують, спотворюють конкурентноспроможність уже працюючих компаній в Україні, а абсолютно непрозора податкова і митна політика. Податкова політика, яка не дає можливості навіть спрогнозувати діяльність на найближчий рік. Бізнес потерпає від великої кількості змін, які абсолютно унеможливлюють нормальну, спокійну, конкурентну працю в Україні. Це взагалі варварство проти власного українського бізнесу", - підкреслила Южаніна.

Податкова нестабільність, за її словами, може відлякати від України останніх інвесторів - тому що навіть ті, хто до останнього залишався працювати, може в результаті піти.

"Саме в такий нестабільний період для економіки і нестабільний період для діяльності точно треба запровадити трирічний мораторій на збільшення ставок податків і зборів", - резюмувала Южаніна.

Читайте також: