Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Рада підтримала скандальний законопроєкт Гетманцева про клуб білого бізнесу: для кого спростять стосунки з податковою

24.04.2024, «Інформатор». Нардепка Ніна Южаніна зазначала, що справжній зміст документа полягає в наданні привілеїв обраній групі компаній

Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт № 11084 про так званий «клуб білого бізнесу», який стосується податкових перевірок. Документ був ініційований головою податкового комітету Данилом Гетманцевим, і передбачає нібито надання низки переваг підприємствам, які справно платять податки. Проте, як зазначала раніше член профільного комітету Ради Ніна Южаніна, справжній зміст документа полягає в наданні привілеїв обраній групі компаній.

Як повідомив перший заступник голови комітету Ярослав Железняк, який є співавтором документа, за відповідне рішення проголосували 270 нардепів. Згідно із законопроєктом, якщо підприємець відповідає критеріям щодо рівня сплати податків і рівня зарплати, то податковий контроль у вигляді перевірок щодо нього не здійснюватиметься.

Пропонується запровадити перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану. Зокрема, йдеться про вимоги щодо рівня сплати податків, рівня нарахування заробітної плати тощо. Вестиме цей перелік Державна податкова служба, а інформацію про включення платник отримуватиме через електронний кабінет.

Відповідно до проєкту закону, платники податків, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги:

  • мораторій на документальні перевірки;
  • скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування – 5 календарних днів;
  • індивідуальні податкові консультації протягом 5 календарних днів;
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;
  • платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну у контролюючого органу податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.

В свою чергу член комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна, яка раніше неодноразово критикувала цей законопроект, вважає, що влада продовжує ділити бізнес на «свій – чужий». За її словами, критерії ризиковості платника (які регулюються в ручному режимі за відомими тільки податковій параметрами), застосування яких передбачено при блокуванні податкових накладних, вперше прописуються законодавчо.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 258

Читайте також: