Виступи у ЗМІ

Раді рекомендують ухвалити законопроєкт, за яким на витрати підприємствам відноситимуть лише 1/5 збитків

Раді рекомендують ухвалити законопроєкт, за яким на витрати підприємствам відноситимуть лише 1/5 збитків

Ratings
(0)

02.10.2020, ТСН. У разі введення цієї норми підприємства повинні будуть сплатити 230 мільярдів гривень податку на прибуток. Про це повідомила нардепка від "Євросолідарності", членкиня Комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна у Facebook. 

"У законопроекті №4101-д, який щойно більшістю депутатів профільного комітету рекомендований для ухвалення у першому читанні, у частині оподаткування прибутку підприємств пропонується від 2021 року відновити практику обмеження перенесення збитків минулих періодів і дозволити відносити на витрати лише 1/5 збитків впродовж п’яти років.

За словам представника Державної податкової служби, сьогодні підприємства зменшили фінансовий результат до оподаткування майже на 1300 мільярдів, а в результаті запровадження цієї норми повинні будуть сплатити 230 мільярдів гривень податку на прибуток, і податкова це підтримує", - пише Южаніна. 

Вона зазначає, що в умовах кризи збиткові підприємства не мають фінансової можливості сплатити податки: "При збитках кошти не з’являються самі по собі. Навіть якщо такі збитки інвестор (власник) перекриває з інших джерел, то це не означає, що суб’єкт господарювання вже зобов’язаний сплачувати податок".

"Моя думка: якщо податок на прибуток давно себе вичерпав і не приносить бюджету запланованих доходів, які б зміни в його адміністрування не вносили, потрібно, зрештою, запровадити податок на виведений капітал і поставити крапку в цьому питанні... Бізнесу для того, щоб втриматися на плаву, податок на виведений капітал потрібен зараз, як ніколи раніше. Обіцяли — давайте виконувати", - закликала нардепка. 

Читайте також: