Виступи у ЗМІ

"РРО не врятує від контрабанди", – нардепка Южаніна прокоментувала ситуацію з ФОПами

"РРО не врятує від контрабанди", – нардепка Южаніна прокоментувала ситуацію з ФОПами

Ratings
(0)

02.12.2020, "АСПІ". Депутати Верховної Ради України 1 грудня проголосували за відтермінування впровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО) до січня 2022 року для окремих категорій ФОПів. Депутатка від "Європейської солідарності" Ніна Южаніна прокоментувала ASPI news, як ухвалене рішення вплине на ситуацію із українськими підприємцями. 

За словами Южаніної, відтермінування запуску дії РРО не вирішує питання повністю, але дає можливість підприємцям працювати із депутатами, зокрема, із фракції "Слуга народу".

"На жаль, моє прохання до керівника фракції "Слуга народу" Давида Арахамії про те, щоб вони зустрілися зі мною, з іншими експертами, із тими людьми, що виходять на вулицю, не почули. Ми б хотіли не просто апелювати, а аргументувати, чому не можна вводити касові апарати", – зазначила депутатка.

Також Южаніна наголосила, що РРО не вирішують тієї цілі, яку ставлять перед собою законодавці. Адже за досить тривалий період часу вже вдалося розібратися, що програмування товарів неможливе для спрощеної системи оподаткування, бо це означає ведення обліку і витрати на всі процедури, що не передбачено нею. Крім того, за словами нардепки, одним із головних аргументів прихильників РРО довгий час була боротьба з контрабандою, втім, як виявилось, ця мета не може бути досягнута введенням касових апаратів. Вона зазначила, що боротьба з контрабандою – це великий комплекс заходів, які треба здійснити. І найбільші зміни, які потребують внесення в законодавство і підзаконні нормативні акти та процедури, пов'язані з роботою митниці та пропуском контрабандного товару або підміною товару. 

"І ще є дуже багато інших аргументів, зокрема, щодо ризикових видів діяльності. Коли вносять в закон ризиковий вид діяльності, такий як продаж текстилю, люди не розуміли, що текстиль – це все, що є у підприємців в торгівлі, починаючи від спідньої білизни, завершуючи верхнім одягом і взуттям, це все текстиль, бо це все є в переліку текстильних товарів, затверджених постановою Кабінету Міністрів", – пояснила Южаніна.

Читайте також: