Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Своїх не чіпати: Гетманцева запідозрили у створенні штучних підстав для податкових перевірок

12.03.2024, «Інфоматор». Нардепка Ніна Южаніна виявила, що у Гетманцева приховують статистику податкових перевірок, які проводять за скаргами клієнтів

Голову податкового комітету Верховної Ради України Данила Гетманцева запідозрили у приховуванні статистики щодо податкових перевірок, що здійснюються за скаргами людей, яким підприємець не видав фіскальний чек. Відкритої інформації про те, кого і коли перевірили та яке покарання призначили — немає. А це створює умови для нечесної конкуренції.

Таку думку у вівторок 12 березня висловила у Telegram Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Вона нагадала нещодавню заяву Гетманцева і зробила певні висновки.

«Днями Голова податкового комітету заявив про зростання кількості звернень громадян та підприємців зі скаргами про невидачу фіскального чека, в тому числі через чат-бот ДПС. От тільки ніде немає статистики щодо таких звернень і заходів, що вживаються ДПС»,— написала вона.

За словами Южаніної, вона неодноразово чула про відсутність реакції ДПС на певні звернення. І пояснює це просто — мабуть, люди скаржились на тих, кого не можна чіпати і кого покриває Гетманцев.

«Чи не використовується цей механізм самими податківцями задля штучного створення підстав для проведення фактичних перевірок «окремих» суб’єктів господарювання або підприємцями задля ускладнення життя конкурентів? Задумалась — чому ж так багато дискреційних норм в законодавстві?!» — зазначила нардепка.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 15

Читайте також: