Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

У 2024 році ціна на пальне зросте від 3% до 22%: подорожчають також усі українські товари

15.05.2024, «Прямий». Ставки акцизу на пальне до 2028 року зростуть більш як у 5 разів!

Кабмін Шмигаля зареєстрував проєкт № 11256, який передбачає підвищення акцизів вже з 1 липня 2024 року.

Це спричинить  збільшення вартості 1 літра пального на АЗС у другому півріччі 2024 року на:

бензин – на 1,5 грн або на 3%;
дизель – на
 2 грн або на 3%;
скраплений газ – на
 6 грн або на 22%.

Все це зроблено під приводом приведення ставок акцизу на пальне до вимог Директиви ЄС № 96/2003, хоча сама директива є обов’язковою виключно для країн — членів ЄС.

До того ж проєкт НЕ враховує інші норми Директиви про право кожної країни встановлювати понижені в десятки разів ставки на дизельне пальне та газ, які використовуються на спеціальному транспорті в аграрній, лісовій, видобувній сферах, залізничному та річковому транспорті чи для опалення та приготуванні їжі.

Цього немає в урядовому проєкті.

І підвищення акцизу прямо спричинить  збільшення вартості АБСОЛЮТНО всіх товарів наших виробників, втрати ними ринків збуту та заміщення українських товарів імпортними аналогами.

Але цим не переймається уряд.

Знайшлися вже і задоволені урядовим проєктом — це великі нафтотрейдери, які через “власних експертів” вже говорять, що “нічого страшного не відбудеться і не треба робити з цього трагедію”, і що “треба підвищувати до європейського рівня, а не грати в популізм”.

Своїми прибутками в розмірі 10 гривень на 1 літрі вони точно задоволені й не збираються їх зменшувати (це десятки мільярдів гривень на рік).

Ще вранці я сподівалась, що підвищення акцизів на пальне не відбудеться. Моєму розумінню економічної політики такий підхід не відповідає!

 

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 41

Читайте також: