Виступи у ЗМІ

Ухвалення податкового проекту призведе до росту безробіття, - Южаніна

Ухвалення податкового проекту призведе до росту безробіття, - Южаніна

Ratings
(0)

29.06.2021, РБК. Зміни до Податкового кодексу, запропоновані урядовим законопроектом №5600, призведуть до зростання інфляції та безробіття, а також втрати конкурентоздатності вітчизняних підприємств. Про це заявила народний депутат, член комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна в ефірі "Україна 24".

"Підвищення ставок податків відобразиться буквально на всіх сферах економіки і на всіх товарах і послугах, якими користуються громадяни в Україні. На всіх. Тому інфляція абсолютно точно зросте, купівельна спроможність населення точно значно зменшиться", - наголосила Южаніна.

Також, за її словами, податкові зміни, в разі їх ухвалення, призведуть до зростання безробіття в країні через втрату конкурентоздатності вітчизняними підприємствами.

"Деякі галузі порахували, скільки вони повинні будуть вивільнити робочих, тому що вони не зможуть діяти в таких неконкурентних умовах, які створює сама Україна для наших гравців на зовнішньому ринку. Якщо наші підприємства не будуть конкурентноздатними, то вони вимушені будуть скорочувати, а це сотні тисяч людей, які можуть залишитися без робочих місць", - пояснила Южаніна.

Окрім того, на думку депутата, ці законодавчі зміни спричинять колапс на ринку нерухомості, оскільки інвестори підуть з ринку.

"Я дуже не хотіла б, щоб ті інвестори українські громадяни, а це якраз в тому числі і насамперед середній клас, який вклав гроші і очікує добудову житла чи мав намір побудувати житло. Вони зараз не зможуть це зробити, тому що в основному всі інвестори, які в цій сфері існують, підуть з ринку в Україні. І дай Боже, щоби не були створені такі самі проблеми, як "Еліта центр" чи "Укрбуд", - сказала Южаніна.

Читайте також: