Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

В бюджеті великий дефіцит та величезні проблеми, – Южаніна пояснили, чому ВР скасувала нульове розмитнення

21.06.2022, «Обозреватель». Нульове розмитнення авто для потреб армії залишається. Однак нульове розмитнення інших імпортних товарів призвело до неконкурентності українських виробників та значних недонадходжень до бюджету. Тому уряд переглянув деякі пільги щодо цього.

Про це розповіла народна депутатка з фракції "Європейська Солідарність" Ніна Южаніна в ефірі телеканалу "Прямий". Вона пояснила, чому Верховна Рада була змушена переглянути окремі пільги з оподаткування.

"Насправді ця невизначеність найбільше дивує і непокоїть. Коли після заяв високопосадовців терміново почали писати проєкт закону про те, що надається пільга по сплаті ПДВ при імпорті товарів для підприємців 1, 2, 3 групи – тобто звільнялися від сплати ПДВ при ввезенні будь-яких груп товарів підприємці цих груп. І водночас дозволили на 3-й групі перебувати і всьому великому бізнесу без обмеження річних обсягів. Як згодом з‘ясувалось, у влади не було розуміння, чи зможе наша країна забезпечити себе товарами першої необхідності", – розповіла Южаніна.

За її словами, ввезення імпорту без сплати митних платежів зробили виключно заради забезпечення і уникнення дефіциту товарів. "Це означає, що міністерство економіки не володіє цифрами наповнення товарами першої необхідності в Україні на наших прилавках", – наголосила вона.

Депутатка додала, що таке рішення сприйнялось бізнесом доволі позитивно. "Але наступні місяці показали, що наші підприємства, особливо на тих територіях, де більш-менш безпечна ситуація, продовжили працювати. І вони стали неконкурентні з тими товарами, які почали ввозитися з інших країн і стали дешевшими, ніж наші власні продукти. Тобто внутрішній виробник, який мало по малу почав працювати буквально через два тижні після початку війни, оговтавшись, розуміючи, що треба продовжувати працювати, став неконкурентним у порівнянні з імпортним товаром", – сказала Южаніна.

"Очевидно, що цю норму треба було скасовувати і цю пільгу треба було скасовувати", – зазначила вона. Южаніна зазначила, що для ввезення з-за кордону автомобілів скасована пільга лише для фізичних осіб при ввезені транспорту для власного використання.

"А все, що стосується волонтерів, благодійників, меценатів – все залишилося так само без сплати всіх митних платежів. Зараз будуть продовжувати нічого не платити при ввезенні авто для потреб військових. Ця норма залишилася, вона не скасована, вона робоча", – підкреслила депутатка.

Южаніна пояснила: для вирішення питання розмитнення автомобілів для громадян будуть внесені проєкти законів, зокрема щодо розмитнення авто через застосунок "Дія" з новою формулою розмитнення, яка враховуватиме інтереси громадян.

"В бюджеті настільки великий дефіцит, настільки величезні проблеми, що абсолютно нехтувати ними, нехтувати тим, що наш бізнес став неконкурентним, ми не могли. Тому ми голосували за підтримку цього проєкту закону", – підкреслила представниця "Європейської Солідарності".

Вона додала: "я вважаю, що це було державницьке рішення. Треба вчитися виправляти помилки. Цей проєкт закону, який "Слуги" зробили і зареєстрували – один з тих, які виправляє їхні помилки".

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 116

Читайте також: