В державному та місцевих бюджетах немає коштів для виплат допомоги в розмірі 8000 грн, - Южаніна

В державному та місцевих бюджетах немає коштів для виплат допомоги в розмірі 8000 грн, - Южаніна

Ratings
(0)

26.03.2021, EspresoTV. Народна депутатка від "Європейської солідарності" Ніна Южаніна заявила, що ні в державному, ні в місцевих бюджетах немає можливості виплачувати допомогу в розмірі 8 тис. грн. Про це Южаніна сказала в ефірі програми "Коментар з Христиною Шкудор" на Еспресо.TV.

"Я розглядала запропонований президентом законопроєкт №5300 про надання фінансової допомоги підприємцям, які постраждали від локдауну і проаналізувала, чим він відрізняється від попереднього аналогічного проєкту закону в грудні минулого року. Так от, ключова різниця полягає в тому, що зараз передбачається не три види допомоги, а лише одноразова виплата коштів в розмірі 8 тис. грн застрахованим особам-підприємцям. Ще один вид передбачається у вигляді допомоги від місцевого самоврядування в розмірі, який вони самі визначають. Тільки проблема в тому, що в ані місцевих бюджетах, ані в державному бюджеті не передбачено виплати ФОПам", - розповіла Южаніна.

Народна депутатка пояснила, що "каменем спотикання" в цій ситуації також став проєкт закону №1072, який передбачає списання боргів малих та середніх підприємців перед місцевою владою. Вона назвала цифру в 1 млрд 187 млн грн списаних із підприємців боргів . На її думку, влада, перш ніж виконувати дію, повинна подумати, хто найбільше постраждає від їхнього рішення, в даному випадку - бюджети місцевого самоврядування.

"За минулий рік з підприємців було списано 1 млрд 187 млн грн боргів перед місцевим самоврядування. Бюджеті на місцях не поповнюються. І тепер влада вимагає від них виплати допомоги тим же підприємцям. З чого і де вони візьмуть ці кошти? Повний абсурд", - додала Южаніна.

Політик впевнена, що аналогічна ситуація є із державним бюджетом. За її словами, державний бюджет не має можливості знайти кошти для одноразових виплат в розмірі 8 тис. грн.

Читайте також: