Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

В Україні заборонять вільний продаж зерна за кордон: перелік експортетрів визначатиме Кабмін

22.03.2024, «Прямий». Ну що ж, доведеться “знову за рибу гроші”.

Я утрималася від коментарів щодо зростання ВВП у січні-лютому поточного року на 3,6% порівняно з січнем-лютим 2022 року (рівно тиждень назад про це писали Мінекономіки, експерти), бо, по-перше, можливо такі позитивні заяви й потрібні під час війни, а, по-друге, очевидно, якась же позитивна динаміка є. От тільки порівняно з чим?

Верховна Рада планує знищити український експорт

Та вчора (22 березня – ред.) в комітеті доопрацьовувався проєкт щодо ОСОБЛИВОСТЕЙ ЕКСПОРТУ ОКРЕМИХ ВИДІВ ТОВАРІВ У ПЕРІОД ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ, якщо по простому – кому буде дозволено експорт зерна, а хто буде вимушений продавати його тут (в Україні) за копійки.

У  ЧОМУ ПРОБЛЕМА, до речі нова, бо це ж новий підхід запропонований урядом, типу, для впорядкування експорту задля забезпечення повернення валютного виторгу!!!

ПРОПОНУЮТЬ ВВЕСТИ ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ Порядок формування переліку експортерів, які мають право на застосування нульової ставки, який ВСТАНОВЛЮВАТИМЕ КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ.

Решта, навіть не маючи порушень з поверненням валютного виторгу — ідіть у фінансові витрати (ПДВ-14%) та в лапи податкової служби.

Бо навіть якщо ВИ вирішите реєструвати податкову накладну з зобов’язаннями по ПДВ в розмірі 14% (до речі, ціна не може бути нижче, ніж min допустимі експортні ціни, які буде публікувати Мінагро), ТО ВАМ ЇЇ ЗАБЛОКУЮТЬ, бо ВИ внесені в перелік ризикових, чи у ВАС є в ланцюгу контрагенти ризикові.

Таке ж блокування може відбутися і на етапі реєстрації розрахунку-коригування (що повинен буде робити експортер після отримання валютного виторгу ним на рахунки в Україні).

Для мене є дивним один момент — чому так в’яло і невпевнено ВИ, шановні виробники аграрної продукції (бо ці новели не лише зерна стосуються), відстоюєте СВОЇ ПРАВА.

Поки влада реагує на звернення до Президента, на об’єднану ВАШУ позицію — РОБІТЬ ЦЕ, бо буде пізно, а вірніше як в період дії зернового коридору – ЗМОЖУТЬ ЕКСПОРТУВАТИ ТІЛЬКИ ТІ, ХТО ПОГОДИВСЯ НА ДОДАТКОВИЙ КОРУПЦІЙНИЙ ЗБІР.

П.С. чому почала з теми зростання ВВП, бо ж сприяли його росту в т. ч. експорт с/г продукції.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 12

Читайте також: