Виступи у ЗМІ

Відставка Смолія: нардепка Южаніна пояснила її причини і наслідки для економіки

Ratings
(0)

03.07.2020, АСПІ. Депутатка фракції "Європейська Солідарність" розповіла, чому, на її думку, пішов у відставку Смолій. Вона також прокоментувала негативні наслідки раптової зміни керівництва НБУ для української економіки.

Крупні інвестори та платники податків довіряли керівнику НБУ і його політиці, а з його відставкою стали сумніватися в безпеці своїх капіталів в Україні. Про це у п’ятницю, 3 липня, заявила народна депутатка від фракції "Європейська солідарність" Ніна Южаніна.

"Від [провладних політиків] я чула нові месиджі — про те, що не особа має давати гарантії щодо роботи Національного банку. Радники президента почали говорити про те, що в нас достатньо золотовалютних запасів. Та хіба довіра вимірюється золотовалютними запасами?! Найважливіший капітал центробанку — це довіра до банку, до керівництва банку. І це буде найскладніше питання, яке призведе до найбільш негативних наслідків для країни", — зазначила політкиня.

За словами Южаніної, всі асоціації, які об’єднують великих платників податків та інвесторів в Україну, вже висловили стурбованість ситуацією. Вони оперують великим капіталом і заявили, що, можливо, не зможуть працювати в Україні. Де тоді влада братиме ресурси для всіх необхідних виплат, — сказала вона.

На думку депутатки, поштовхом до рішення шостого президента звільнити Смолія став опублікований у червні правдивий звіт Національного банку про реальний стан економіки і фінансів в Україні та несприятливий прогноз на найближче майбутнє. "Звісно, там немає нічого хорошого для нової влади, і вони, мабуть, вирішили, що це — щось проти них. Ми тільки вирулили на прозору, стабільну політику, і Національний банк її утримував… Так все треба зруйнувати. Все зроблено, як завжди — найгірше для себе", — сказала депутатка.

"Для чого викликати таку недовіру міжнародних інституцій, яку можна буде відновити тільки з часом? Я не знаю, скільки має пройти часу — півроку, 9 місяців, — щоб кредитори знову повірили Україні і довірили їй свої капітали?" — сказала Ніна Южаніна.

Читайте також: