Виступи у ЗМІ

Влада хоче збільшити видатки держбюджету завдяки внутрішнім запозиченням, а не зовнішнім грантам, - нардепка Южаніна

Влада хоче збільшити видатки держбюджету завдяки внутрішнім запозиченням, а не зовнішнім грантам, - нардепка Южаніна

Ratings
(0)

16.08.2022, "Еспресо". Народна депутатка України від Європейської солідарності Ніна Южаніна розповіла, що збільшення видатків державного бюджету буде здійснюватися завдяки внутрішнім запозиченням - облігаціям внутрішньої державної позики, а не зовнішнім грантам. Політикиня поділилася деталями в етері телеканалу "Еспресо".

"15 серпня парламент проголосував за збільшення видаткової частини державного бюджету на 270 млрд грн, але не завдяки зовнішнім грантам. У проєкті закону йшлося про внутрішні запозичення - це облігації внутрішньої державної позики. Найбільший портфель цих облігацій має Нацбанк України", - зазначила Южаніна.

Нардепка наголосила, якщо політика щодо облігацій внутрішньої держпозики не буде змінена, якщо їх ніхто не купуватиме - це поглибить інфляцію.

"Якщо політика навколо облігацій внутрішньої державної позики не буде змінена - облігації не стануть більш привабливими, то власником цих облігацій знову стане НБУ, а це означає додатковий друк грошей, інфляцію. Так, це означає більше можливостей для Збройних сил України, але завдяки людям - інфляційним витратам, які робитимуть наші громадяни", - зауважила Ніна Южаніна.

Читайте також: