Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Влада “почула” біженців? З 1 лютого скасовується держдопомога для 92% внутрішньо переміщених осіб

13.12.2023, «Прямий». Вже з 1 лютого 2024 року частина внутрішньо переміщених осіб (ВПО) залишиться без державної допомоги.

Омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що якщо на сьогодні соціальну допомогу від держави отримують 2,6 мільйона громадян України зі статусом ВПО, то з 1 лютого 2024 року їх буде приблизно 170 тисяч.

Наступного року кількість внутрішньо переміщених осіб, які отримують фінансову допомогу, скоротиться до 8%.

Щодо ухваленої постанови уряду влітку поточного року та її змісту, з ним можна ознайомитися на сайті Кабміну.

Сьогодні ж у Мінсоцполітики повідомили, що розробили проєкт постанови про продовження виплат на проживання окремим категоріям ВПО.

Йдеться про осіб пенсійного віку та тих ВПО, які не мають можливості працевлаштуватись через обʼєктивні обставини, одночасно поєднуючи це з наданням важливих соціальних послуг (передусім послуг з догляду за дітьми, таких як “муніципальна няня”).

Одночасно працездатним членам таких родин буде запропоновано стимул шукати роботу, звертатись по грантові програми для започаткування власної справи, проходити перенавчання тощо.

Детальніше про зміни, спрямовані на стимулювання ВПО працездатного віку до працевлаштування, я писала тут.

Виникає ряд запитань:

ЧИ ВЛАДА І МІНСОЦПОЛІТИКИ ЧУЮТЬ ВПО?

ЧИ СПІЛКУЮТЬСЯ З НИМИ?

ЧИ ЗНАЮТЬ ПРО НАЙБІЛЬШІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДЕЙ?

ЧИ РЕАГУЮТЬ НА ЗВЕРНЕННЯ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ (до слова, на крайньому засіданні Верховної Ради група депутатів мала виступ із трибуни, щоб привернути увагу виконавчої влади до проблем ВПО)?

До речі, не так давно була запрошена на форум ВПО з Луганської області. Слухала “крик душі” цих людей і думала, наскільки ж вони терплячі й невибагливі.

Маємо почути системний підхід до розв’язання проблем людей від влади, чи не так?!

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 142

Читайте також: