Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

“Ви дограєтесь, фінансування США припиниться”: нардепка пояснила заклики Блінкена посилити боротьбу з корупцією

17.05.2024, «Прямий». Заклики держсекретаря США Ентоні Блінкена до української влади врешті посилити боротьбу з корупцією матимуть величезні наслідки.

Якщо на Банковій цього не зрозуміють, то Штати можуть “дуже різко” припинити фінансування бюджетної й соціальної сфери України.

Про це в етері “Прямого” розповіла народна депутатка України з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна.

“Мені здається, ті особи, до кого він звертався і на зустрічах, і насамперед коли зустрічався в Офісі президента, вони цього не почули. Але переважна більшість, і особливо активісти, які зустрічалися з ним, зрозуміли. І ми – також. Це слова, які  матимуть величезні наслідки. Вони ніколи не говорять це просто для того, щоб якось стимулювати боротися з корупцією”, – зазначила Южаніна.

Вона нагадала, що протягом вже понад два роки широкомасштабної війни весь час при укладанні документів щодо американської допомоги йшлося про подальшу судову реформу, реформування податкової та митної служб, а також Бюро економічної безпеки – щоб вони насправді боролися зі зловживаннями.

“Всі наші партнери говорять про те, що ви не робите достатніх дій для того, щоб тіньовий сектор економіки зменшувався, і щоб було більше власних надходжень. І тому слова Блінкена це взагалі сигнал до того, що ви дограєтесь, хоч як не смішно, ви дограєтесь, фінансування припиниться дуже різко, і тоді вже пеняти не буде на кого”, – переконана народна депутатка.

Окрім того, Южаніна наголосила, що без фінансування Україна може мати великі проблеми, адже бюджетна та соціальна сфера повністю “живе, існує і фінансується користуючись з цієї допомоги”. “Наразі треба взагалі переглянути свої ставлення і розуміння. А якщо нема цього розуміння, то збиратися всім парламентом разом і обговорювати ключові питання, які від нас зараз вимагають партнери”, – резюмувала нардеп з “Європейської Солідарності”.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 77

Читайте також: