Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

«Вистріл собі в голову»: Южаніна розкритикувала ідею Гетманцева щодо примусової купівлі ОВДП

22.11.2024, УНН. Данило Гетманцев запропонував зобов'язати працюючих українців купувати ОВДП на 7% від зарплати. Ніна Южаніна та фінансові експерти різко розкритикували цю ініціативу через можливі негативні наслідки для економіки.

Член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна різко розкритикувала пропозицію голови податкового комітету Ради Данила Гетманцева щодо обов’язкового придбання ОВДП працюючими українцями, назвавши це маніпуляцією. Вона наголосила, що значна частина коштів, залучених через військові облігації, не спрямовується на оборонний сектор, а контроль за витратами бюджету залишається недостатнім. В ексклюзивному коментарі УНН вона зазначила що це спроба «прощупати» ставлення суспільства до подальшого фінансового тиску.

Контекст

Під приводом необхідності збільшення фінансування армії голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, який неодноразово був ініціатором підвищення податків в Україні, запропонував зобов'язати працюючих українців купувати ОВДП на 7% від зарплати. Експерти критикують ініціативу через додаткове навантаження на населення та можливі негативні наслідки для економіки.

«Тут дуже небезпечна ситуація, і навряд чи хтось повірить і піде на прийняття такого закону – це взагалі вистріл собі в голову буде у „Слуг народу“, якщо вони підуть на такий крок. На сьогодні, після розбазарювання грошей, нехай не пробують навіть відкривати цю тему, бо їх заб’ють просто ногами»,— обурилася Южаніна.

Вона зазначила, що ідея зобовʼязання працюючих українців купувати ОВДП на 7% від зарплати, а отримані кошти направляти на потреби ЗСУ – це маніпуляція Гетманцева. Адже, за словами Южаніної, не всі кошти, які державний бюджет зараз отримує від продажу цих облігацій, йдуть на забезпечення армії.

Зокрема, за її даними, за 1000 днів повномасштабного вторгнення через випуск ОВДП до державного бюджету залучено 1,36 трлн грн (36,8 млрд доларів США) в еквіваленті.

Проте, за словами члена податкового комітету Ради, не всі власні надходження спрямовані на ЗСУ. «Ми спочатку рахували від 100 млрд грн і більше „гуляючих“ грошей в дохідній частині, які можна було б спрямувати. Щось міністр фінансів пояснював, але ми так і не зрозуміли, чому не всі податки, не всі запозичення внутрішні через військові ОВДП спрямовуються на оборонний сектор. Пояснення так і не почули»,— зазначила Южаніна.

Водночас, за її словами, використання Гетманцевим Ізраїлю, як прикладу із залучення інвестицій громадян в ОВДП під час війни не коректне по відношенню до України. Адже головний принцип ізраїльської влади — раціональне витрачання бюджетних коштів. Тобто у них жорсткий контроль за витратами бюджету і для перемоги усі можливі кошти спрямовувалися саме на фінансування сектору безпеки і оборони. Що, на думку Южаніною, повинна робити і Україна.

Нардеп зазначила, що ідея Гетманцева про зобовʼязання українців купувати ОВДП  це прощупування ґрунту.

«Я думаю, що це взагалі нереальний підхід. Я думаю, що це прощупування, зондування відношення до цього українців. І, на жаль, отакі маніпулятивні опитування, які проводилися і дають козирі в руки прихильників жорсткого відношення до населення, мене дуже дивують. Бо коли питають у людей, чи згодні ви з тим, аби підняти військовий збір з 1,5 до 5% — ну звісно що морально люди, які страждають від війни, не можуть сказати, що я проти. Бо люди вважають, що мають віддати майже все, аби забезпечити оборону. Але мало хто розуміється і вірить навіть в те, що з бюджету розкрадаються значні ресурси… Отже, очевидно що комусь здалося, що це не межа. Те, що можна далі рухатися. І ще шукати великий розмір грошей у людей»,— зазначила Южаніна.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 15

Читайте також: