Виступи у ЗМІ

"ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ" ЗАРЕЄСТРУВАЛА ПРОЄКТ ЗАКОНУ ПРО ПОДАТОК НА ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ

Ratings
(0)

17.06.2020, "Прямий". Про це повідомила народний депутат фракції "ЄС" Ніна Южаніна у Facebook. "Щойно з колегами з фракції "Європейська Солідарність" зареєстрували проєкт закону України №3665 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження податку на виведений капітал на заміну податку на прибуток підприємств". Це вже не перша редакція законопроєкту щодо ПнВК, запропонована нашою політичною силою, яка тепер враховує норми нашумілого закону №466", - написала вона.

"Нинішня ситуація з падінням обсягів промислового виробництва, ВВП на душу населення, доходів як платників податків, так і державного бюджету є схожою з тією, яка мала місце в 2015 році", - нагадала Южаніна. За її словами, тоді команді Петра Порошенка вдалося досягнути зростання економіки.

"Сьогодні Україна стоїть на порозі нових можливостей для того, щоб нарешті вирватися з "порочного кола бідності", – наголосила вона.

"Класична модель оподаткування прибутку підприємств в Україні є неефективною. Ми ризикуємо не тільки не отримати запланованих надходжень 98,2 млрд грн податку на прибуток у 2020 році (до секвестру бюджету - 118 млрд грн), а й залишитися без надходжень податку в 2021 році. В Естонії, яку часто наводять як країну - пілота в запровадженні ПнВК, оподаткування податком на виведений капітал працює з 2000 року. І, до речі, у Директиві ЄС 2016/1164 про Естонію міститься окрема згадка як про країну, що відповідає європейським правилам можливості існування такої форми корпоративного податку. У Грузії ПнВК запроваджений з 2017 року, у Латвії - з 2018 року. А зовсім нещодавно уряд Польщі ухвалив національну програму реформ для подолання наслідків COVID-19, яка передбачає запровадження ПнВК з 2021 року", - написала Ніна Южаніна.

"Україна також має всі шанси запровадити ПнВК з 1 січня 2021 р. У такому разі:
- бізнес встигне адаптуватися до нової системи корпоративного оподаткування;
- буде дотримано принцип стабільності податкового законодавства, на якому неодноразово наголошували і в сесійній залі, і в середовищі платників податків", - додала народна депутатка.

Южаніна підкреслила, що податок на виведений капітал необхідний задля розвитку бізнесу і його необхідно впровадити в усіх галузях одночасно.

"І найголовніше - запровадження ПнВК ініційоване бізнесом заради розвитку бізнесу в Україні і має бути запроваджено не секторально, для певної категорії платників чи певної галузі, а відразу і в повному обсязі. Саме тому ми знов запропонували перенести дискусію про необхідність запровадження ПнВК із телеефірів до зали парламенту і нарешті прийняти рішення", - зазначила Ніна Южаніна.

Читайте також: