Виступи у ЗМІ

Южаніна радить волонтерам уважно вивчити нові правила НБУ, які регулюють розрахунки за кордоном, щоб не потрапити під перевірки

Южаніна радить волонтерам уважно вивчити нові правила НБУ, які регулюють розрахунки за кордоном, щоб не потрапити під перевірки

Ratings
(0)

12.08.2022., "Прямий". Народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна закликала волонтерів ознайомитися з новими правилами щодо лімітів за розрахунки за кордоном, запровадженими Нацбанком. Про це вона сказала в коментарі Прямому.

«Одразу після змін Національний банк сказав, що для волонтерського руху нічого не змінюється. Насправді це не так», – сказала Южаніна.

«Очевидно, зіграла роль та інформація, яка поширювалася останнім часом про те, що доволі часто волонтерські товари з’являються у продажу, і це товари як військового, так і подвійного призначення. І це, мабуть, стало причиною того, що Нацбанк ввів певні обмеження, з ними мають ознайомитися всі волонтери, це стосується саме карткових розрахунків за межами України», – зауважила депутатка.

Южаніна закликала звернули увагу на вимоги, які висуваються до фізичних осіб – волонтерів: вони мають витрачати не більше 100 тис. грн на місяць і проводити операції за рахунками, які пов’язані з придбанням товарів відповідно до встановленого Кабінетом міністрів переліку.

«Волонтери мають розуміти, що вони трохи будуть обмежені в своїх можливостях і мають знати правила для того, щоб ними користуватися», – сказала депутатка.

«Волонтери насправді не отримали чіткої реакції на свої запити до Нацбанку, тому що вони не часто читають правила Нацбанку, а по – друге, для цього треба час проконсультуватися і зрозуміти, що і як буде відбуватися з тими грошима, які вони отримають, як мають формулюватися надходження на їх рахунках фізичних осіб – волонтерів», – наголосила депутатка.

«Тут є вузький момент, тому що це просто фізична особа, яка включена в реєстр волонтерів, і часто вони ведуть один рахунок як для власних потреб, так і для волонтерських потреб. Тому тут треба усвідомлювати, що є ті суми, які волонтери збирають і витрачають, впорядкувати всю свою діяльність для того, щоб після закінчення війни не нести відповідальність», – додала депутатка.

«До фізичних осіб найшвидше приходять з перевірками, тому що абсолютно точно видно рух коштів від Нацбанку, які отримує контролюючий орган, і відразу йдуть точково на перевірку до тих, хто не дотримувався правил. Тому краще дізнатися про ці правила, а потім продовжувати свою діяльність. Після 21 липня треба бути набагато акуратнішим у веденні своїх фінансових операцій», – зазначила Южаніна.

Читайте також: