Виступи у ЗМІ

Южаніна щодо закону про Бюро економічної безпеки: ще один крок до посилення податкового тиску

Южаніна щодо закону про Бюро економічної безпеки: ще один крок до посилення податкового тиску

Ratings
(0)

03.09.2020, "Прямий". Із прийняттям у першому читанні законопроєкту "Про бюро економічної безпеки України" депутати зробили ще один крок до посилення податкового тиску. Про це народний депутат фракції "Європейської Солідарності" Ніна Южаніна повідомила у Facebook.

"Тільки вдумайтеся в це формулювання: "Відомості про кримінальне правопорушення, передбачене статтями 212, 212-1 Кримінального кодексу України, можуть бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань лише у разі, коли податкове правопорушення визначено актом документальної перевірки відповідно до вимог статті 86 Податкового кодексу України та іншими додатковими фактичними даними, що встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин кримінального правопорушення". Виходячи з такої конструкції, досудове розслідування може бути розпочато тільки за актом перевірки контролюючого органу", - звернула увагу Южаніна.

"А де ж кримінальний аналіз та аналіз ризиків⁉️ Чи це не зрозуміла для авторів функція⁉️ То де ж аналітична складова? Де взагалі можна буде використати результати аналітичної роботи? Ні заява чи повідомлення про злочин, ні ініціативна робота правоохоронного органу не будуть підставою для відкриття кримінального провадження. Це суперечить самій філософії досудового розслідування і фактично ставить роботу правоохоронного органу в залежність від контролюючого", - наголосила депутат.

"Станеться така ситуація, коли контролюючий орган буде використовувати ці положення для шантажу бізнесу передачею матеріалів правоохоронцям, якщо той не погодиться на певні умови. Тому ще раз підкреслюю: це матиме високі ризики тиску на бізнес та високі корупційні ризики. І ще раз: не прибирає тиск на бізнес, а лише посилює його", - переконана Южаніна.

Читайте також: