Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

Южаніна заявила про повний провал податкової амністії

07.02.2023, "Дзеркало тижня". У рамках податкової амністії, яка закінчується за три тижні, українці добровільно декларували лише 0,9% від запланованого.  Про це повідомила народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

"Ну що ж, до закінчення одноразового декларування три тижні. Про це галасливо повідомляє податкова служба. Автори ідеї заявляли, що разове декларування дозволить легалізувати доходи громадян, з яких не сплачено/сплачено не в повному обсязі податки, на суму 800 млрд грн, а держбюджет завдяки цьому поповниться на суму, еквівалентну 40 млрд грн. Закон реалізовано на 0,9% (замість 40 млрд грн – 0,372 млрд грн)", - зазначила депутат.

Вона нагадала, що взагалі податкова амністія мала закінчитися ще раніше  – до 1 вересня 2022, але строк так званої податкової амністії було перенесено до 1 березня 2023 року.

За словами Южаніної, останні дані, за січень поточного року свідчать, що за період дії добровільного декларування вартість амністованих активів перевищила 6 млрд грн, сума збору до бюджету становить 372 млн грн (в тому числі 239,1 млн грн з початку повномасштабної війни).

Такі результати Южаніна назвала "черговим провалом ідеї, яка могла би принести доходи".

"Основною причиною вважаю те, що раніше від сплати ПДФО були звільнені доходи фізичних осіб за 2020, 2021 роки, отримані внаслідок ліквідації офшорів, тож годі було чекати вагомих декларацій. Але ж корупційні домовленості цієї влади з «авторитетними особами» в країні – понад усе. Про це громадяни вже забули. Ніхто ж не згадує, чи не так? Тобто черговий закон влади, до якого вносилися чергові зміни, не спрацював. Черговий провал ідеї, яка могла би дати додаткові надходження до бюджету".

Читайте також: