Виступи у ЗМІ

  • Прес-служба

З’явилася інформація про ймовірне запровадження додаткового збору за зняття готівки в банкоматі — Ніна Южаніна

27.12.2022, "Букви". В Україні можуть запровадити додатковий збір за зняття готівки у банкоматах, а також заборону на зняття готівки юридичними особами та продажу за готівку підакцизних товарів. Про це повідомила народна депутатка “Європейської Солідарності” та голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна у Telegram.

8 грудня 2022 року Рада з фінансової стабільності підтримала проєкт Power Banking. Так, 1 000 відділень в усіх областях України додатково обладнали для роботи під час блекауту.

Вона нагадала, що в умовах блекауту у відділеннях Power Banking для всіх клієнтів будуть доступними такі послуги:

  • отримання готівки в банкоматі чи касі;
  • здійснення платежів та переказ коштів у касі або в терміналах самообслуговування;
  • обмін валют (за наявності готівкової валюти в касі);
  • консультація менеджерів із фінансових питань.

Втім, вона зауважила, що водночас з’являється інформація про “ймовірне запровадження додаткового збору за зняття готівки в банкоматі”, а також ще “заборону на зняття готівки юридичними особами та продажу за готівку підакцизних товарів”.

За словами народної депутатки, влада має зрозуміти, що наразі готівкові гроші для людей – необхідність, викликана відсутністю електроенергії, яка не пов’язана з “обігом у тіньовій частині економіки”.

“Такі заяви знову збуджують людей, породжують недовіру до банківської системи й тільки віддаляють нас усіх від використання цивілізованих сучасних інструментів”, – сказала Южаніна. Також за її думку, подібні заяви в період воєнного стану умисно розхитують банківську сферу.

Ніна Южаніна

  • Перегляди: 97

Читайте також: