Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Депутати — урядовцям: дайте конкретні розрахунки щодо підвищення мінімальної зарплати

Депутати — урядовцям: дайте конкретні розрахунки щодо підвищення мінімальної зарплати

Міністри звернули увагу на те, що в травні уряд затвердив пріоритетний план роботи на 2016 рік, який передбачає, зокрема, запровадження нової методології визначення розміру мінімальної зарплати  та встановлення її на рівні вищому, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб. Розрахунок здійснювався за декількома варіантами: 2175, 2500, 3200 грн., а також розглядалася пропозиція від ДФС щодо встановлення мінімальної зарплати у 5000 грн.

Показник у 3200 грн. міністр соціальної політики Андрій Рева аргументував тим, що нещодавно уряд змінив набір товарів, що входять до «споживчого кошика», і на ці потреби в 2017 р. повинно вистачити саме 3200 грн. За його словами, впродовж трьох останніх років індекс споживчої інфляції становив 204%, зростання середньої зарплати — 57%, а мінімальної — 19%.

Міністри висловили сподівання на подальшу детінізацію економіки. «Минулого року ми суттєво знизили ставку ЄСВ, очікуючи підвищення зарплат. Значна частина підприємств відгукнулася на це, але не в тому обсязі, як хотілося б нам. В Україні близько 50% економіки знаходиться в тіні. Якщо ми за допомогою підвищення зарплати до 3200 грн. детінізуємо хоча б 10%, це дасть більший ефект, ніж зростання економіки на 3%, закладене в бюджеті на наступний рік», — зазначив Андрій Рева.

Серед кроків, які пропонує Мінсоцполітики: відв’язати від мінімальної зарплати розміри посадових окладів і надбавок; не використовувати мінімальну зарплату при обчисленні штрафів, низки зборів (у тому числі судового); вирівняти співвідношення між окладом працівника першого розряду єдиної тарифної сітки і мінімальною зарплатою (наразі розрив між ними становить 265 грн.)

Народні депутати надали зауваження до урядових ініціатив щодо ризику підвищення податкових відрахувань, необхідності збереження діючого податкового навантаження для підприємців на спрощеній системі оподаткування, доцільності не застосовувати підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. на підприємствах із великим класом ризику, де діють галузеві угоди.

Щодо витрат бюджету після підвищення зарплати міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив: «Це збалансована позиція, тому що через збільшення зарплати збільшиться сплата податків. Вийде приблизно так на так».

Голова Комітету Ніна Южаніна, народні депутати попросили міністрів надати конкретні макроекономічні розрахунки для обговорення і прийняття рішення щодо того, чи підтримує Комітет дії уряду. Таких розрахунків надано не було. Єдине, що озвучив Олександр Данилюк, — це план зі збільшення надходжень у 2017 р. з ЄСВ на 2,1 млрд. грн., єдиного податку — на 2 млрд. грн.

  • Перегляди: 1429

Читайте також: