Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Законопроект: нова система перевірки аудиторів захистить депозити українців

Законопроект: нова система перевірки аудиторів захистить депозити українців
wsh.pl

Засідання відбулося 13 січня 2016 року у офісі Світового банку в Україні за участі Голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної , заступника міністра фінансів Олени Макеєвої, представників Світового банку, Європейської комісії та Аудиторської палати України.

Учасники робочої групи остаточно узгодили проект Закону «Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності». Зокрема, обговорили ряд питань, які досі залишалися неузгодженими: наприклад, яким чином можна забезпечити обов’язковість внесення щорічних платежів на користь новостворюваного Органу суспільного нагляду та Аудиторської палати України з боку підприємств та суб'єктів аудиторської діяльності.

Нагадаємо, вказаний законопроект має адаптувати законодавство України у сфері аудиту до загальноєвропейських норм. «Він дозволить вибудувати нову систему регуляції ринку аудиторських послуг, яка унеможливить корупцію та забезпечить високу якість таких послуг в Україні», - пояснила народний депутат Ніна Южаніна.

В свою чергу, на її думку, це позитивно позначиться як на ринку фінансових послуг та економіці в цілому, так і на благополуччі кожного громадянина. Адже такий закон і запроваджений ним контроль за якістю аудиторських послуг допоможе, зокрема, припинити практику цинічного пограбування фінустановами населення, коли банк заохочує людей нести свої депозити, а через місяць цей банк визнають неплатоспроможним. Все це є можливим зараз через існування на ринку корупції та недобросовісних аудиторів, котрі видають таким банкам позитивні висновки. Прийняття законопроекту «Про аудит фінансової звітності та аудиторської діяльності» допоможе навести порядок на ринку аудиторських послуг та дасть можливість користувачам фінансової звітності приймати правильні управлінські рішення.

Для досягнення цієї мети законопроектом передбачається створення нової незалежної структури – Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. Він буде контролювати тих аудиторів, котрі проводять аудит підприємств, що становлять суспільний інтерес (публічні акціонерні товариства та емітенти цінних паперів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди і інші фінустанови, а також великі підприємства). Діяльність усіх інших аудиторів буде контролювати Аудиторська палата.

Як зазначила Олена Макеєва, планується, що найближчим часом законопроект буде остаточно доопрацьований, його погодять з усіма міністерствами та винесуть на затвердження Кабінету Міністрів. Далі законопроект буде зареєстрований у Верховній Раді, пройде розгляд у Комітеті ВР з питань податкової та митної політики та, у разі отримання позитивного висновку від Комітету, буде винесений на голосування у сесійній залі. Є спільне бажання усіх учасників робочої групи, щоб законопроект був ухвалений Верховною Радою до 1 липня 2016 року, з тим, щоб вже у другій половині 2017 року він вступив у дію.

южаніна, аудит

  • Перегляди: 1061

Читайте також: