Інформаційні матеріали

Бортницька станція аерації

Модернізаторів станції аерації звільнили від сплати податків та зборів

Ratings
(0)

 Верховна Рада 23 грудня схвалила зміни до Митного та Податкового кодексів (законопроекти №2393а та №2392а), якими звільнила від сплати податків та зборів в Україні японські компанії, що є учасниками проекту з модернізації Бортницької станції очищення стічних вод. Ці законопроекти були напрацьовані парламентським Комітетом з питань податкової та митної політики спільно з Міністерством фінансів України.

Згідно з Договором, який уряди України і Японії підписали 6 червня 2015 року, нашій країні буде надано кредит на 40 років у розмірі 108 мільярдів ієн (або понад 900 млн доларів) на модернізацію станції.

Від податків та зборів, згідно з законопроектами, будуть звільнені Японське агентство міжнародного співробітництва, японські компанії та японські громадяни, котрі ввозитимуть необхідні для реалізації проекту товари.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроектів, звільнення від оподаткування спричинить скорочення надходжень до державного бюджету орієнтовно на суму понад 300 млн грн протягом етапу реалізації проекту з 2017 до 2022 роки. Але одночасно щорічно будуть економитися десятки мільйонів гривень, які виділялися на поточний ремонт станції аерації (в 2013 році – 13,6 млн грн, в 2014-му – 10,3 млн грн).

Читайте також: