Інформаційні матеріали

  • Прес-служба

Як в Комітеті шукали компроміс по «компромісному» законопроекту

Сьогодні, 15 грудня, у Комітеті Верховної Ради з питань податкової та митної політики відбулося засідання робочої групи по законопроекту №3630 «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні». На зустрічі були присутні голова Комітету Ніна Южаніна, міністр фінансів Наталія Яресько, голова Державної фіскальної служби Роман Насіров, народні депутати та представники різних галузей економіки.

Протягом п’яти годин учасники робочої групи детально розбирали кожен розділ представленого Мінфіном податкового проекту та аналізували можливі наслідки тих чи інших кроків. Найбільш запальні дискусії точилися навколо питань реформи спрощеної системи оподаткування (запропонована Мінфіном модель, за словами представників малого та середнього бізнесу, призведе до припинення діяльності кількасот тисяч підприємців або змусить їх до переходу у «тінь»), підвищення акцизів на алкоголь і тютюн, відшкодування ПДВ для виробників сільськогосподарської продукції, податків на прибуток та на доходи фізичних осіб. Зокрема, присутні на зустрічі виробники алкогольної продукції зауважили, що запропоноване в проекті підвищення акцизів (на 100% на горілку, на 200% на пиво, на 500% на сухе вино і т.п.) знищить вітчизняного виробника та змусить українців повернутися в часи самогоноваріння. А представники аграрного сектору просять залишити спецрежим по ПДВ для окремих галузей (зокрема, для тваринництва).

Тепер питання лише в тому, чи врахує Міністерство фінансів усі побажання, що прозвучали в рамках робочої групи. «Якщо врахує, то цей проект знайде підтримку в сесійній залі. Якщо проігнорують – тоді позитивний результат прогнозувати важко. Думаю, від сьогодні ми будемо знаходитися у постійному діалозі з Міністерством фінансів і в результатів можемо вийти на справді компромісний проект, про який говорилося на Національній раді реформ», - зауважила після засідання робочої групи Ніна Южаніна.

Читайте також: