Йдеться, зокрема, про урядовий законопроект «Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення» (реєстр. № 4592), яким розширюється перелік продукції оборонного призначення для забезпечення нагальної потреби підрозділів сил АТО та звільнення цієї продукції від сплати ввізного мита.
Іншим законопроектом (реєстр. № 4915) передбачено звільнення продукції оборонного призначення від оподаткування податком на додану вартість.
Також Комітет підтримав звільнення від сплати ПДВ і ввізного мита постачання на митну територію України пара-арамідної тканини, яка використовується для виготовлення шоломів та бронежилетів і не має виробляється в Україні (законопроекти за реєстр. №№ 5127 і 5128).
Комітет розглянув відправлений на повторне перше читання і доопрацьований в робочих групах законопроект про внесення змін до Митного кодексу України (щодо підтримки літакобудівної галузі) (реєстр. № 3458), яким передбачено надання пільг галузі з 1 січня 2018 р. За словами члена комітету Олександра Долженкова, зазначений законопроект є потрібним, оскільки його спрямовано не стільки на захист авіаперевізника, скільки на підтримку вітчизняного авіабудівника.
Водночас рішення щодо підвищення тютюнових акцизів поки що відтерміновується у зв’язку з тим, що Міністерство фінансів відкликало законопроекти № 5044 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок деяких податків» (збільшення на індекс споживчих цін 12%) і № 5132 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (підвищення специфічної ставки і мінімального податкового зобов’язання з акцизного податку до 30%) для їх подальшого доопрацювання урядом.
Не підтримали члени Комітету законопроект «Про внесення змін до статті 56 Податкового кодексу України щодо належного застосування норм законодавства (реєстр. № 2854), поданий народним депутатом Андрієм Антонищаком. «Без внесення відповідних змін до Кримінального процесуального кодексу реєстрація кримінального провадження тільки в разі узгодження сум грошового зобов’язання не спрацює повною мірою», — зазначила голова Комітету Ніна Южаніна. В результаті вирішили звернутися до Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для отримання висновку, а також дочекатися розробки урядом комплексного закону про фінансову поліцію.
Народні депутати також рекомендували Верховній Раді України ухвалити за основу і в цілому звільнення суб‘єктів роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами від обов’язку до 10 числа кожного наступного місяця подавати звіт про обсяги виробництва та/або обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (форми № 1-РА та № 1-РТ). Законопроект зареєстровано за № 4841.
Найближчим часом у Комітеті відбудеться зустріч із міністром фінансів та міністром соціальної політики, які мають надати фінансове обгрунтування рішення уряду про двократне — з 1600 до 3200 грн. — підвищення мінімальної зарплати з 1 січня 2017 р.