Інформаційні матеріали

Комітет почав розгляд урядового пакету змін до податкового законодавства

Ratings
(0)

16 листопада 2016 р. Комітет з питань податкової та митної політики розпочав розгляд трьох законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України до парламенту: проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» (реєстр. № 5368), проект Закону «Про внесення змін до Митного  кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)» (реєстр. № 5369), проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (реєстр. № 5132). 

За словами присутнього на засіданні міністра фінансів Олександра Данилюка, законопроекти № 5368 і № 5369 спрямовано на покращення адміністрування податків і зборів та усунення корупційних бар’єрів у відносинах між представниками фіскальної служби і платниками податків, тоді як у законопроекті № 5132 передбачено підвищення надходжень до бюджету, переглянуто розміри штрафів, ставки місцевих податків і зборів з тим, щоб при підвищенні мінімальної зарплати до 3200 грн. уникнути додаткового податкового навантаження.

У ході дискусії народні депутати висловили низку зауважень до урядових ініціатив, зокрема щодо:

  • запропонованого механізму призупинення реєстрації податкових накладних в СЕА ПДВ на основі системи ризиків, яку розроблятиме Міністерство фінансів;
  • необхідності пояснювати потребу в наданні індивідуальної податкової консультації при зверненні до податкового органу;
  • доцільності збереження нинішнього навантаження на підприємців другої групи, оскільки ставки єдиного податку залишаються прив’язаними до мінімальної зарплати, а не до прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • необгрунтованості підвищення адвалорної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 3%, адже це не впливає на надходження до бюджету;
  • подання у комплексі з розділом про ліквідацію податкової міліції законопроекту про створення нового органу з розслідування економічних злочинів, щоб процес демілітаризації фіскальної служби не розтягнувся надовго.

За повідомленням міністра фінансів, законопроект про створення нового органу на заміну податковій міліції на сьогодні не погоджено тільки з єдиною структурою — Міністерством юстиції, тож найближчим часом документ винесуть на затвердження урядом.

Щодо решти питань, то над ними працюватимуть у Комітеті впродовж наступних двох тижнів, які не є пленарними. «Зміни достатньо концептуальні, тому щодня їх розбиратимемо детально, аби прийняти виважені рішення з усіх законопроектів до їх голосування в сесійній залі. Проміжок між першим і другим читанням може бути дуже незначний, тому для уникнення помилок всі пропозиції депутатів, аргументи «за» і «проти» має бути враховано», — зауважила голова Комітету Ніна Южаніна.

Крім того, Комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо сприяння розвитку судноплавства в Україні)» (реєстр. №2713), проект Закону «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України  щодо підтримки літакобудівної галузі» (реєстр. №3457).

В. о. заступника голови Державної фіскальної служби України Мирослав Продан поінформував членів Комітету про хід реформування органів відомства, що здійснюють митний контроль. За його даними, за січень—жовтень 2016 р. індикативні показники з надходжень від митниць виконано на 107%, а через систему «єдине вікно» оформлено вже 24892 декларацій.

Щодо подальших кроків з реформування митниці Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховні Раді розглянути законопроект про «Національну митну службу України» (реєстр. № 3763). Далі планується створити на базі Комітету робочу групу, де буде розглянуто пропозиції Кабінету Міністрів, ДФС та бізнесу відносно оптимальної моделі функціонування митниці і тільки потім законопроект буде винесено на голосування.

Читайте також: