Інформаційні матеріали

Комітет розглянув урядовий пакет змін до податкового законодавства

Ratings
(0)

Комітет з питань податкової та митної політики на своїх засіданнях 5 і 6 грудня продовжив розгляд трьох законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України до парламенту: проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)» (реєстр. № 5368), проект Закону «Про внесення змін до Митного  кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)» (реєстр. № 5369), проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (реєстр. № 5132).

Як зазначила Голова Комітету Ніна Южаніна, впродовж попередніх двох тижнів у депутатів була можливість на засіданнях робочих груп детально вивчити запропоновані норми і отримати відповіді на всі запитання. У свою чергу, заступник міністра фінансів Євген Капінус поінформував, що більшість зауважень, висловлених народними депутатами, враховано в остаточних редакціях законопроектів. Щодо найбільш дискусійної норми, пов’язаної із впровадженням системи блокування податкових накладних із фіктивним податковим кредитом, передбачено, що відповідні критерії ризиків буде розроблено Мінфіном протягом І кварталу 2017 р., а з 1 квітня до 30 червня 2017 р. система працюватиме в тестовому режимі.

Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики вирішив рекомендувати парламенту ухвалити за основу і в цілому законопроекти №5368 і №5369.

Водночас законопроект №5132 народні депутати рекомендували Верховній Раді ухвалити за основу з пропозиціями Комітету. Вони включають, зокрема:

  • підвищення специфічної ставки акцизного податку на тютюнові вироби на 40%, без підвищення адвалорної ставки;
  • підвищення ставки акцизного податку на пиво на 12% (індекс споживчих цін), на горілчані вироби – на 20%;
  • включення збору з реалізації підакцизних товарів на паливо у розмірі 5% до основної ставки акцизного податку з наданням Кабінету Міністрів України механізму розподілу коштів до місцевих бюджетів до 1 квітня 2017 р., але на рівні не нижчому, ніж місцеві бюджети одержали в 2016 р.
  • на заміну скасування спецрежиму відшкодування ПДВ для аграріїв —надання прямої бюджетної підтримки сільгосптоваровиробникам, у яких частка власно вирощеної продукції становить не менше 75%.

Читайте також: