Інформаційні матеріали

Комітет з питань податкової та митної політики визнав роботу Уряду незадовільною

Ratings
(0)

Про це з трибуни Верховної ради заявила народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка», Голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Вона зазначила, що в рамках звіту Уряду про виконання Програми Кабінету Міністрів України, Комітет двічі призначав розгляд звітів Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби України щодо роботи по удосконаленню податкової та митної політики у 2015 році.

«На жаль, обидва рази засідання Комітету не відбулися. Спершу у зв’язку з проханням Міністра фінансів щодо перенесення засідання на інший час, а у другому випадку у зв’язку із участю Міністра фінансів в засіданні Уряду, не зважаючи на наше безпосереднє звернення до Прем’єр-Міністра України щодо забезпечення присутності Міністра фінансів на засіданні Комітету. В результаті було проведено лише заслуховування Голови Державної фіскальної служби щодо питання реалізації податкової та митної політики та загальне обговорення питання про податкову та митну політику Уряду», – сказала Южаніна.

Вона також розповіла, що протягом 2015 року:

- надійшло на розгляд Комітету 397 законопроектів, з них   – 44 урядових, з яких 3 відкликані Урядом;

- за наслідками розгляду подано висновку до Верховної Ради України щодо 111 законопроектів, з яких – 28 урядових, 81 – поданих народними депутатами України та 2 – поданих Президентом України;

- прийнято Верховною Радою України 36 законопроектів, з них 13 урядових, 23 – поданих народними депутатами України.

«Вимушені зазначити, що велика кількість урядових законопроектів підготовлена на вкрай низькому професійному рівні. З цього приводу Комітет письмово звертався до Прем’єр – Міністра України, але істотних змін якості законотворчої роботи Уряду, на жаль, не відбулося», – зауважила Голова Комітету.

Ніна Южаніна також зазначила, що з 13 урядових законопроектів, прийнятих Верховною Радою України суттєвого доопрацювання у Комітеті зазнали 10 проектів, в переважній більшості яких при доопрацюванні було змінено 50 і більше відсотків тексту. Це законопроекти щодо спрощення умов ведення бізнесу, удосконалення роботи СЕА ПДВ, оподаткування операцій, пов’язаних з реалізацією проекту модернізації Бортницької станції очистки.

«Такий стан справ обумовлено тим, що Уряд при розробці законопроектів практично не працював з Комітетом, таким чином практично ігноруючи інтереси вітчизняної бізнес спільноти та населення, яких представляють народні депутати-члени Комітету. Крім того, в Уряді відсутній системний підхід до реформування податкової та митної політики в Україні. Законопроектна робота ведеться виключно для вирішення тимчасових тактичних проблем, перетворюючі Парламент на «пожежну команду», про що свідчить провальна робота Уряду над податковою реформою та внесення Податкового кодексу в новій редакції «під ялинку» наприкінці 2015 року. При цьому, обговорені та узгоджені з бізнес-асоціаціями та народними депутатами України пропозиції в урядовому проекті не були враховані», – сказала Южаніна.

У підсумку Голова Податкового комітету заявила, що Комітет оцінює роботу Уряду в частині проведення реформ як незадовільну. Джерело

Читайте також: