Інформаційні матеріали

Компроміс із Мінфіном можна розглядати лише після оприлюднення їх варіанту податкової реформи

Ratings
(0)

Комітет Ради з питань податкової та митної політики підтверджує готовність шукати компроміс з Міністерством фінансів. Однак поки що не може йти мова про напрацювання спільного законопроекту, допоки уряд не представить та не зареєструє у Верховній Раді свій варіант податкової реформи.

Після цього члени Комітету та залучені експерти зможуть ґрунтовно вивчити та проаналізувати цей законопроект і дати йому професійну оцінку. «Напевно, саме тоді й наступить момент істини: стане зрозуміло, хто ж все-таки більш глибоко та професійно розібрався у потребах нашої країни, українського бізнесу – депутати чи урядовці», - підкреслила голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Також зазначимо, що озвучені сьогодні народним депутатом Юрієм Луценко ставки податків із начебто компромісного варіанту законопроекту є лише образними цифрами, які не варто сприймати як ставки, що можуть мати місце в законопроекті про податкову лібералізацію. Наразі єдиними прорахованими ставками податків, які сприятимуть розвитку економіки та українського бізнесу, є ті, що передбачені законопроектом №3357 (парламентський варіант податкової реформи). Говорити про нову конфігурацію податкового навантаження можна лише після детального прорахування його впливу на економіку України.

Нагадаємо, що проект ліберальної податкової реформи №3357 передбачає, окрім зменшення усіх основних податків (ПДВ з 20% до 15%, ПДФО - з 15/20% до 10%, ЄСВ - з 41% до 20%) ще й кроки по реформуванню фіскальних органів. Зокрема, планується ліквідувати податкову міліцію та запровадити інститут податкових консультантів.

Читайте також: